USD
38.48 UAH ▲1.38%
EUR
41.73 UAH ▲2.29%
GBP
48.75 UAH ▲2.3%
PLN
9.66 UAH ▲2.85%
CZK
1.65 UAH ▲2.67%
Минулого року РФ випробувала протисупутникову ракету. Тепер наслідки цього вплив...

Вибух може знищити всю МКС. Як вандалізм РФ у космосі призвів до загрози космічній станції

Минулого року РФ випробувала протисупутникову ракету.

Тепер наслідки цього впливають на роботу Міжнародної космічної станції Радянський супутник радіоелектронної розвідки Космос-1408 після виконання завдань у 1982-1984 роках мирно доживав на навколоземній орбіті, поступово втрачаючи висоту, та за 20-25 років мав згоріти у щільних прошарках атмосфери.

Але 15 листопада 2021 року російська протисупутникова ракета вирішила його долю в інший спосіб.

"Російська Федерація безрозсудно провела руйнівне випробування протисупутникової ракети прямого сходження проти одного зі своїх супутників", – заявив тоді речник Держдепу США Нед Прайс.

  Цим неонацистська кремлівська влада продемонструвала всьому світові, як вона "вирішуватиме українське питання", – через повне знищення.

Оскільки супутник був розроблений та виготовлений виключно підприємствами, розташованими на території України, як, до речі, й ракета-носій, яка доставила його на орбіту, – він вважався ідеальною ціллю для залякування.

Результат цього вандального акту всім відомий – купа космічного сміття на орбітах, які широко використовуються всіма космічними державами.

  За цей рік інформаційний простір просто розривало від повідомлень про термінові маневри космічних апаратів для ухиляння від потенційної зустрічі з уламками знищеного супутника. Підписуйтесь на LIGA.

Tech в Telegram: головні новини світу технологій Засоби спостереження з Землі можуть розглядати та потім відстежувати розміри космічного сміття, починаючи з 10 см, – і таких уламків у цьому випадку нарахували біля 1800 (наразі залишилось менш як 400 – інші вже згоріли в земній атмосфері).

Щоб убезпечити власні супутники та не створити ланцюгову реакцію виникнення нових зіткнень через потенційну зустріч з уламками, операторами космічних систем довелося здійснити декілька тисяч корегувань орбіт власних космічних апаратів.

Не оминула така участь й Міжнародну космічну станцію (МКС) – її орбіту через це змінювали вже декілька разів, а відразу після руйнування Космосу-1408 астронавти та космонавти вимушені були терміново зайняти свої місця у космічних капсулах для аварійного покидання МКС.

Але уламки розміром менше ніж 10 см поки що неможливо виявити наземними засобами, а відповідні системи космічного базування лише тільки розробляються, вони зможуть бути розгорнуті та розпочати ефективно функціонувати лише за років 7-10.

 Шматочків від знищеного умовно "українського" супутника розміром менш як 10 см обертається на орбітах ще декілька тисяч. І ось один з них поцілив у рашистський пілотований космічний корабель "Союз МС-22", який у цей час був пристикований до МКС.

Помста вийшла вдалою – зруйнована система терморегулювання агрегатного відсіку, через що відбувся повний витік робочого тіла (див. фото).

Якщо найближчим часом не вдасться стабілізувати температурний режим, то найбільшою небезпекою буде нагрівання паливних баків "Союзу" від сонячних променів, а запаси там достатні, щоб у разі вибуху знищити всю МКС.

За наближення такого розвитку подій, американські партнери мають вимагати відстикування пошкодженого корабля від МКС та відведення його на безпечну орбіту.

 У випадку ж відвертання такого роду небезпеки, залишається ще питання, чи безпечно буде у такому стані "Союзу МС-22" повертати на Землю експедицію, яка на ньому прибула до МКС.

А в екіпажі, крім двох російських космонавтів, є й американський астронавт, який там опинився в межах так званих перехресних польотів, що були відновлені саме цим "рейсом".

Безпілотники СБУ та ГУР влучили в установки, призначені для первинного охолоджен...
Радослав Сікорський вважає, що Вашингтон розчарує союзників, якщо не зможе допом...
Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський звернувся до українців...
В останній політ літак-розвідник вирушив з аеродрому
Однією з перших 24 лютого 2024 року до Києва прибула голова Єврокомісії Урсула ф...
За словами аналітиків, РФ хоче зміцнити свої логістичні лінії до 2025 року, щоб ...
Пресофіцер 3 ОШБр Олександр Бородін заявив, що ЗС РФ намагаються малими групами ...
У ЗСУ заявили, що 2 БПЛА було збито над Миколаївщиною, а також по 5 над Кіровогр...
За словами журналістів,
За словами військовослужбовця Максима Колесникова, важливим аспектом для людей, ...
Енергетики продовжать екстрені відключення світла. У житлових будинках Києва, пі...
Зеленський наклав санкції на партнера російського 1xBet, наступний — сам букмеке...
Росіяни штурмують Бахмут із кількох сторін і зазнають великих втрат, а ЗСУ намаг...
Глава Міноборони РФ Сергій Шойгу вимагає від генерал-полковника Рустама Мурадова...
Медик під час обстрілу надає допомогу. Батальйон Стугна
Зірка студії Квартал 95 Юрій Великий та акторка Жіночого кварталу Анастасія...
Українські військові на півдні знищили ворожі Гради та протитанковий ракетний ко...
Мініелектростанції забезпечать постачанням води та тепла населені пункти в умова...
Обмеження, як сказано в указі президента, запроваджено на 50 років. Серед санкці...
Президент нагородив орденом за заслуги III ступеня акторів з «Кварталу...