USD
38.48 UAH ▲1.38%
EUR
41.73 UAH ▲2.29%
GBP
48.75 UAH ▲2.3%
PLN
9.66 UAH ▲2.85%
CZK
1.65 UAH ▲2.67%
Те, що робить Росія проти депортованих з України дітей, можна назвати геноцидом,...

У Зеленського заявили, що РФ "стирає" пам'ять про Україну викраденим дітям (фото)

Те, що робить Росія проти депортованих з України дітей, можна назвати геноцидом, заявив голова Офісу президента Андрій Єрмак. Політик зауважив, що у світі досі не створили інструменти, щоб повертати дітей додому.

9 грудня відбулась перша зустріч членів Міжнародної коаліції країн з повернення українських дітей, створеній під час мирного саміту на Мальті.

Під час засідання голова Офісу президента Андрій Єрмак наголосив, що діяти потрібно швидко, бо у Росії намагаються стерти дитячі спогади про Україну. Основні тези, які обговорювались під час зустрічі, ідеться на порталі Офісу.

У дописі вказується, що нова Міжнародна коаліція має 60 членів — представників країн та міжнародних організацій. Перше установче зібрання відбулось у Києві.

Від України долучились група посадовців: голова Офісу Зеленського Андрій Єрмак, віцепрем'єр-міністерка Ірина Верещук, уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець.

Поруч з ними на трибуні перебувала очільниця гуманітарної програми Bring Kids Back UA баронеса Гелена Кеннеді та голова мережі фондів "Відкрите суспільство" Олександр Сорос. Під час спілкування з членами коаліції Андрій Єрмак розповів, як в РФ поводяться з українськими дітьми.

Зокрема, їм змінюють імена, забороняють говорити українською мовою, розлучають з родичами. Крім того, російська влада повністю приховує будь-яку інформацію про викрадених дітей і не відповідає на запити.

На думку голови Офісу Зеленського, те, що робить Кремль — це геноцид і створення системи, яка намагається стерти у дітей усі спогади про Україну. Для цього застосовують найрізноманітніші способи — від брехні до погроз.

"Цих дітей налаштовують проти України, проти нашої культури, нашої мови. Щодня їх насичують фейками, дезінформують, кажуть, що їхніх батьків вбили або що батьки відмовилися від них і не шукають. Умови проживання вкрай кепські. Це геноцид".

Головною метою роботи коаліції з порятунку дітей буде пошук механізмів, за допомогою якого їх можна визволяти, оскільки на сьогодні таких інструментів у міжнародних організацій немає, наголосив політик.

Зазначимо, українська влада повідомила, що за попередніми оцінками до РФ депортували 16 226 дітей з України, хоч число може бути набагато більше. Зі слів Дмитра Лубінця, міжнародні інституції, наприклад, ООН, мало що роблять у даному напрямку.

Зокрема, вони отримують від України імена викрадених дітей, а потім їдуть і зустрічаються з російською Уповноваженою з захисту дітей Марією Львовою-Бєловою, на яку виписано ордер Міжнародного суду.

Між тим на День Миколая Україні вдалось повернути додому вісім дітей, повідомили ЗМІ. Перед цим розповіли про 18-річного Богдана Єрмохіна, якого вдалось вивезти за кілька днів до повноліття. Хлопця утримували у Москві, зупинили, коли він намагався втекти в Україну.

Безпілотники СБУ та ГУР влучили в установки, призначені для первинного охолоджен...
Радослав Сікорський вважає, що Вашингтон розчарує союзників, якщо не зможе допом...
Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський звернувся до українців...
В останній політ літак-розвідник вирушив з аеродрому
Однією з перших 24 лютого 2024 року до Києва прибула голова Єврокомісії Урсула ф...
За словами аналітиків, РФ хоче зміцнити свої логістичні лінії до 2025 року, щоб ...
Пресофіцер 3 ОШБр Олександр Бородін заявив, що ЗС РФ намагаються малими групами ...
У ЗСУ заявили, що 2 БПЛА було збито над Миколаївщиною, а також по 5 над Кіровогр...
За словами журналістів,
За словами військовослужбовця Максима Колесникова, важливим аспектом для людей, ...
Енергетики продовжать екстрені відключення світла. У житлових будинках Києва, пі...
Зеленський наклав санкції на партнера російського 1xBet, наступний — сам букмеке...
Росіяни штурмують Бахмут із кількох сторін і зазнають великих втрат, а ЗСУ намаг...
Глава Міноборони РФ Сергій Шойгу вимагає від генерал-полковника Рустама Мурадова...
Медик під час обстрілу надає допомогу. Батальйон Стугна
Зірка студії Квартал 95 Юрій Великий та акторка Жіночого кварталу Анастасія...
Українські військові на півдні знищили ворожі Гради та протитанковий ракетний ко...
Мініелектростанції забезпечать постачанням води та тепла населені пункти в умова...
Обмеження, як сказано в указі президента, запроваджено на 50 років. Серед санкці...
Президент нагородив орденом за заслуги III ступеня акторів з «Кварталу...