USD
36.67 UAH ▲0.87%
EUR
39.5 UAH ▼0.58%
GBP
46.06 UAH ▲0.18%
PLN
9.12 UAH ▼0.17%
CZK
1.62 UAH ▼0.84%
В українському законодавстві є певні положення, які дають можливість ним маніпул...

"Схеми" на харчах: в Міноборони скаржаться на компанії, які блокують тендери для ЗСУ

В українському законодавстві є певні положення, які дають можливість ним маніпулювати для зриву закупівель Міноборони, пояснили у відомстві. При цьому такі випадки не поодинокі й вже виникали кілька разів поспіль.

Окремі компанії брали участь у торгах на Prozorro, намагаючись долучитись до постачання продуктів харчування для ЗСУ. Їхні пропозиції відхили з деяких обґрунтованих міркувань.

Однак тепер ці компанії звернулись до суду і цим заблокували закупівлю харчів для українських бійців на перший квартал 2024 року. Про загрозу зриву закупівель ідеться у повідомленні Міністерства оборони України. 21 листопада про це написала пресслужба відомства.

У повідомленні описується ситуація, яка склалась 1-2 листопада, коли оголосили торги на Prozorro щодо харчів для ЗСУ. Торги мали відбутись у одній з областей — про яку саме область ідеться, не вказано.

Не задоволена рішенням Міноборони, одна з компаній-учасниць подала до суду і тепер процес закупівлі взагалі заблокований. Тому, вказує відомство, звернулись в поліцію за фактом кримінального правопорушення, яке вбачають у діях компанії.

Компанія почала діяти після того, як її заявку на участь у торгах було відхилено, пише пресслужба. Вказують, що рішення прийняли, проаналізувавши надані документи. З'ясували, що з 2016 року компанія не вела фінансово-господарську діяльність, а рахунки були закриті.

Крім того, не надали документи, які мали б підтвердити "кваліфікаційні критерії". Після цього компанія подала на Міноборони до суду.

Через особливості українського законодавства, торги відтепер заблоковані і певні підрозділи Сил оборони не матимуть харчів у першому кварталі 2024 року, ідеться у дописі пресслужби.

В Міноборони підозрюють, що дії компанії — навмисні і спрямовані на зрив закупівель для ЗСУ. Тобто, вона начебто навмисно подала заявку у Prozorro, знаючи, яким буде рішення. Тому відомство вбачає кримінальне правопорушення за ч. 1 ст. 114-1 — перешкоджання діяльності ЗСУ.

Крім того, схожі ситуації виникли під час кількох інших тендерів, вказується у дописі.

При цьому "схема" полягала у тому, що "деякі учасники закупівель зловживають принципами відкритості та вдаються до маніпуляцій українським законодавством", — заявили в Міноборони України.

Зазначимо, на сторінці Facebook Арсена Жумаділова, який з 6 листопада очолив Агенцію закупівель у сфері оборони, поки що немає коментарів щодо ситуації загалом та щодо тендерів з харчування ЗСУ зокрема.

Однак на сторінці Facebook Дани Ярової, членкині Громадської антикорупційної ради при Міноборони, є коментар щодо певних змін у закупівлях — начебто відомство планує змінити правила та відійти від стандартів НАТО.

Між тим раніше Фокус розповідав про проблеми з закупівлями харчів, які виникали у попереднього міністра оборони Олексія Резнікова. Зокрема, у лютому 2023 року стало відомо про придбання так званих "золотих яєць" по 17 грн за одиницю.

Після цього розслідувачі дослідили ще кілька закупівель — наприклад, закупівлю зимового одягу для бійців ЗСУ у турецького продавця, який насправді був тісно пов'язаний з громадянином України.

Протягом однієї доби російські підрозділи втратили під Кринками десять бронемаши...
Психологиня вважає, що російський серіал
Бійці Армії оборони Ізраїлю отримали розвідувальні дані про угрупування терорист...
За словами військово-політичного оглядача Олександра Коваленко, найближчим часом...
Російські війська продовжують штурм Авдіївки. Перед армією окупантів стоїть завд...
Російська армія готує третій штурм Авдіївки і хотіла б окупувати її до Нового ро...
Данило Глущенко вирушив на війну в Україну, щоб потрапити під амністію. В РФ йог...
За словами канцлера ФРН Олафа Шольца, німецькій владі необхідно ухвалити рішення...
Те, що робить Росія проти депортованих з України дітей, можна назвати геноцидом,...
Однак за словами Сергія
Енергетики продовжать екстрені відключення світла. У житлових будинках Києва, пі...
Росіяни штурмують Бахмут із кількох сторін і зазнають великих втрат, а ЗСУ намаг...
Зеленський наклав санкції на партнера російського 1xBet, наступний — сам букмеке...
Зірка студії Квартал 95 Юрій Великий та акторка Жіночого кварталу Анастасія...
Глава Міноборони РФ Сергій Шойгу вимагає від генерал-полковника Рустама Мурадова...
Мініелектростанції забезпечать постачанням води та тепла населені пункти в умова...
Обмеження, як сказано в указі президента, запроваджено на 50 років. Серед санкці...
Медик під час обстрілу надає допомогу. Батальйон Стугна
Президент нагородив орденом за заслуги III ступеня акторів з «Кварталу...
За даними слідства СБУ, інженерка з КБ була завербована російським ФСБ на початк...