USD
36.57 UAH 0%
EUR
38.55 UAH ▼0.88%
GBP
44.65 UAH ▼0.47%
PLN
8.32 UAH ▼1.09%
CZK
1.58 UAH ▼0.64%
За даними слідства СБУ, інженерка з КБ була завербована російським ФСБ на початк...

Шпигунський скандал. Росія могла отримати секретні дані про розробки КБ "Південне", — ВВС

За даними слідства СБУ, інженерка з КБ була завербована російським ФСБ на початку літа. Резеда Перькова могла передавати дані про ЗРК "Кільчень" та оперативно-тактичний комплекс "Сапсан". Його розробку відновили.

Українські правоохоронці затримали інженерку з КБ "Південне", яка, за даними слідства, була завербовано російськими спецслужбами. Про це повідомляє ВВС Україна з посиланням на дані з Єдиного держреєстру судових рішень. Співробітники СБУ затримали інженерку з КБ "Південне".

Жінку підозрюють у роботі на російські спецслужби. Зазначається, що суд заарештував Резеду Перькову на 2 місяці 7 вересня. Підозрювана не визнає своєї провини та подала скаргу, про що журналістам розповів її адвокат. Резеда Перькова народилася в Казані 1960 року.

На КБ "Південне" вона працює інженеркою 1-ої категорії відділу з проєктування літальних апаратів. Вона має допуск до державної таємниці за формою 2 (доступ до "цілком таємно" й "таємно").

Слідство вважає, що 2 червня Резеда отримала повідомлення від співробітника 9 управління департаменту оперативної інформації 5-ої служби ФСБ Євгена Зикова. Його профайл є на сайті НАЗК у переліку тих, проти кого потрібно запровадити санкції.

Зиков прямо попросив Перькову співробітництво. Співробітник ФСБ написав повідомлення у Viber, де написав, що тільки РФ здатна допомогти Україні через зруйновану економіку та незалежність. Тому треба "повернутися до історичних витоків" — союзу з РФ.

На це українська інженерка відповіла: "Я підготую, систематизую та подумаю. Стрімко. СБУ не спалять". Уже наступного дня вона надіслала першу інформацію куратору з ФСБ.

За даними слідства, Перькова могла наводити ракети на заводи "Південмаш", передавала дані про розташування бійців ЗСУ, а також передавала дані про розробки КБ "Південне".

За даними СБУ, жінка могла передати в РФ дані щодо розробки новітнього ЗРК "Кільчень", проєкт якого було представлено у 2021 році. Вона повідомила куратору, що розробку веде дуже близька для неї людина Валерій Перьков. Імовірно, вони перебувають у шлюбі.

Вони разом навчалися в Пітері на кафедрі "високоенергетичних пристроїв автоматичних систем". І у "Вконтакті" в них обох у профілі Денис вказаний як син. ЗРК "Кільчень" — це перспективна розробка КБ "Південне", яка повинна була мати дальність ураження цілей до 280 км.

ЗРК, за задумом розробників, повинен вражати балістичні ракети й інші повітряні цілі. Перший зразок мав з'явитися у 2024 році. Перькова передала 30 фото з презентації розробки КБ "Південне".

Також вона отримала технічне завдання від замовника — комплекс має збивати цілі на висоті від 5 метрів. Найбільше слідчих зацікавила інформація щодо розробки оперативно-тактичного ракетного комплексу "Сапсан".

Він мав бути відповіддю "Іскандеру" із дальністю поразки до 500 км. Його розробку розпочали ще у 2005 році, проте вона була заморожена у 2013 році за Януковича. З того часу влада говорила про необхідність відновити фінансування, але з того часу інформації про це не було довгий час.

2016 року у ЗМІ з'явилася інформація, що "Південне" таки виготовляє "Гром-2" — це ОТРК на базі "Сапсана", але для Саудівської Аравії. 2021 року заявлялося, що перший комплекс готовий на 80%. Чутки про появу ОТРК "Гром-2" у ЗСУ почали з'являтися після удару по аеродрому РФ у Криму.

Пізніше у статті генерала Залужного та генерал-лейтенанта Забродського вказувалося, що це був ракетний удар. У листуванні з куратором ФСБ підозрювана говорила, що роботи з розробки ОТРК "Сапсан" відновлено.

"Відновлено роботи на тему Сапсан (аналог Іскандера) (земля-земля), зупинено кілька років тому. Зараз женуть і вимагають льотні випробування навіть раніше за наземні", — повідомлення такого змісту відправила Перькова 7 червня.

Співробітник ФСБ у неї прямо запитав, чи це був удар "Громом" або "Сапсаном" по аеродрому в Новофедорівці. На це Перькова відповіла, що до обстрілу Павлограда (2 липня) комплекс був "на стадії готовності та виходу виробу".

Після "прильоту" виготовлення зупинилося, але не скасувалося. Також вона зазначила, що є два типи ракет для "Сапсана" — 900 мм із дальністю 500 км та 600-мм із дальністю удару до 280 км. Нагадаємо, на розробку ЗРК "Кільчень" потрібно було 5 років та 7 млрд грн.

Новосформована армія складається з 12 тисяч бійців. Росія збирала її протягом ро...
За словами прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля, вітчизняна зброя добре себе ...
Україна за перші шість місяців 2023 року витратили у 72 рази менше грошей на без...
Глава європейської дипломатії відвідав Спасо-Преображенський собор, зруйнований ...
На територію Румунії приземляються російські дрони та їхні уламки, тож країна на...
Катери використовується для патрулювання берегової лінії Криму. Налякані атаками...
Очільниця оборонного комітету Марі-Аґнес Штрак-Циммерманн підтвердила, що ЗСУ мо...
На думку американського журналіста, Трошева обрав президент Путін. Очільник Крем...
Місцеві жителі нібито чули звук літаків, що пролітали вночі, а також бачили, ніб...
Ситуація в Казахстані сьогодні нагадує 2013 рік – перед вторгненням Росії до Укр...
Енергетики продовжать екстрені відключення світла. У житлових будинках Києва, пі...
Росіяни штурмують Бахмут із кількох сторін і зазнають великих втрат, а ЗСУ намаг...
Зеленський наклав санкції на партнера російського 1xBet, наступний — сам букмеке...
Зірка студії Квартал 95 Юрій Великий та акторка Жіночого кварталу Анастасія...
Глава Міноборони РФ Сергій Шойгу вимагає від генерал-полковника Рустама Мурадова...
Мініелектростанції забезпечать постачанням води та тепла населені пункти в умова...
Обмеження, як сказано в указі президента, запроваджено на 50 років. Серед санкці...
За даними слідства СБУ, інженерка з КБ була завербована російським ФСБ на початк...
Президент нагородив орденом за заслуги III ступеня акторів з «Кварталу...
Денис Подобєдов перейшов на бік військ РФ у 2014 році після окупації Криму. ДБР ...