USD
36.67 UAH ▲0.87%
EUR
39.5 UAH ▼0.58%
GBP
46.06 UAH ▲0.18%
PLN
9.12 UAH ▼0.17%
CZK
1.62 UAH ▼0.84%
Головком підтвердив те, про що кажуть аналітики, і чого не хочуть слухати блогер...

Що насправді означають 300 тисяч втрат росіян – аналіз інтервʼю Залужного

Головком підтвердив те, про що кажуть аналітики, і чого не хочуть слухати блогери Окрім есею, Залужний дав "Економісту" коротке супровідне інтерв'ю.

Більша частина змісту – про позиційний глухий кут і необхідність технологій – іншими словами перетворена в есей, тому я не перекладав весь текст. Натомість я зупинився на одному важливому питанні – про загиблих ворогів.

"Хід контрнаступу підірвав сподівання Заходу на те, що Україна зможе використати його, щоб продемонструвати, що війну неможливо виграти, і таким чином сплутати розрахунки Владіміра Путіна, змусивши російського президента до переговорів.

Він також спростував припущення генерала Залужного, що зможе зупинити Росію, знекровивши її війська".   "Це була моя помилка. Росія втратила щонайменше 150 000 осіб загиблими. У будь-якій іншій країні такі втрати зупинили б війну.

Але не в Росії, де життя коштує дешево і де Путін орієнтується на Першу і Другу світові війни, в яких Росія втратила десятки мільйонів людей. Будемо чесними, це феодальна держава, де найдешевшим ресурсом є людське життя. А для нас. . . найдорожче, що у нас є – це наші люди".

  Поки що, говорить генерал Залужний, йому вистачає солдатів. Але що довше триватиме війна, то важче буде їх утримувати. "Нам потрібно шукати цей вихід, нам потрібно знайти цей порох, швидко його освоїти й використати для якнайшвидшої перемоги.

Тому що рано чи пізно ми зіткнемося з тим, що у нас просто не вистачить людей, щоб воювати". Отже, головком підтвердив те, про що кажуть аналітики й чого не хочуть слухати блогери.

Коли Генштаб публікує добові зведення, він вказує кількість "втрат" ворогів, а не "загиблих", бо це різні речі. У категорію втрат (певно, йдеться про безповоротні, а не санітарні, бо це теж різне) входять і вбиті, і важкопоранені, і полонені, і зниклі безвісти.

Таким чином, 300 тисяч – це втрати, а не загиблі, а загиблих – половина. Справді, це багато. Це вдесятеро більше за 10 років Афганської війни (не рахуючи, звісно, самих афганців).

Ба більше, співвідношення загиблих та поранених 1:1 – це за будь-якими мірками вирок всій військовій машині РФ. Але цього виявилося недостатньо. І не в останню чергу тому, що мобілізованих і контрактників серед загиблих навряд чи більш ніж половина.

Решта – найманці, зеки та, що особливо жахливо, українці з давно окупованих територій. Але рівень внутрішньої ненависті в російському суспільстві, презирства до нижчих та плазування перед вищими настільки високий, що жодні втрати ніяк на нього не впливають.

Ми ж просто не зможемо перебити їх усіх, якщо розмінюватимемо менше ніж 1:5. Тож наша надія – нові технології, бо ліквідувавши технічну перевагу Росії, ми убезпечимося від її м'ясної переваги. Тому у головкома в есеї 4 з 5 пунктів були про техніку.

Однак в тексті є і ще одна деталь. Коментатор пише: "У Першу світову війну заколоти втрутилися раніше, ніж технології змогли змінити ситуацію. Чотири імперії розпалися, а в Росії спалахнула революція".

Додам від себе, що Німеччина зазнала повної катастрофи, хоча на її території не було жодного ворожого солдата, навпаки, це Париж був під обстрілами. Тому попри все, у довготривалій перспективі я залишаюся оптимістом.

Протягом однієї доби російські підрозділи втратили під Кринками десять бронемаши...
Психологиня вважає, що російський серіал
Бійці Армії оборони Ізраїлю отримали розвідувальні дані про угрупування терорист...
За словами військово-політичного оглядача Олександра Коваленко, найближчим часом...
Російські війська продовжують штурм Авдіївки. Перед армією окупантів стоїть завд...
Російська армія готує третій штурм Авдіївки і хотіла б окупувати її до Нового ро...
Данило Глущенко вирушив на війну в Україну, щоб потрапити під амністію. В РФ йог...
За словами канцлера ФРН Олафа Шольца, німецькій владі необхідно ухвалити рішення...
Те, що робить Росія проти депортованих з України дітей, можна назвати геноцидом,...
Однак за словами Сергія
Енергетики продовжать екстрені відключення світла. У житлових будинках Києва, пі...
Росіяни штурмують Бахмут із кількох сторін і зазнають великих втрат, а ЗСУ намаг...
Зеленський наклав санкції на партнера російського 1xBet, наступний — сам букмеке...
Зірка студії Квартал 95 Юрій Великий та акторка Жіночого кварталу Анастасія...
Глава Міноборони РФ Сергій Шойгу вимагає від генерал-полковника Рустама Мурадова...
Мініелектростанції забезпечать постачанням води та тепла населені пункти в умова...
Обмеження, як сказано в указі президента, запроваджено на 50 років. Серед санкці...
Медик під час обстрілу надає допомогу. Батальйон Стугна
Президент нагородив орденом за заслуги III ступеня акторів з «Кварталу...
За даними слідства СБУ, інженерка з КБ була завербована російським ФСБ на початк...