USD
36.67 UAH ▲0.87%
EUR
39.5 UAH ▼0.58%
GBP
46.06 UAH ▲0.18%
PLN
9.12 UAH ▼0.17%
CZK
1.62 UAH ▼0.84%
За офіційними даними, 2022 року, після зняття COVID-обмежень, 58 тисяч громадян ...

Тисячі росіян втекли на Балі за час війни: Індонезія запроваджує нові обмеження

За офіційними даними, 2022 року, після зняття COVID-обмежень, 58 тисяч громадян РФ поїхали на Балі. Українці, які опинилися тут, скаржаться, що нова заборона на візи після прибуття зачіпає і їх.

Із початку масштабного російського вторгнення в Україну десятки тисяч росіян поїхали на Балі. Тепер влада індонезійського острова намагається обмежити видачу віз для громадян РФ, такий захід поширюється і на українців. Про це повідомляє CNN.

Згідно з даними уряду Індонезії, близько 58 тисяч громадян РФ відвідали острів Балі у 2022 після зняття COVID-обмежень, а тільки в січні 2023 приїхало 22 500 росіян. За минулий рік Балі також відвідали 7 тисяч українців і приблизно 2,5 тисячі в січні.

Проте минулого тижня в місцевому уряді закликали скасувати правило видачі віз після приїзду для громадян РФ та України. Місцева влада говорить про численні інциденти, пов'язані з неналежною поведінкою.

Повідомляється, що росіяни, а також українці перебувають на острові довше за дозволений час, і в цей час нелегально працюють перукарями, неофіційними гідами та водіями таксі.

"Кожного разу, коли ми отримуємо повідомлення про неналежну поведінку іноземця, це майже завжди росіяни", — сказав в інтерв'ю журналістам місцевий поліцейський із міста Кута. За його словами, багато іноземців поводяться так, ніби вони над законом, і це слід зупинити.

Туристи часто потрапляють до місцевих заголовків новин за неповагу до святинь, присутність у громадських місцях п'яними та роздягненими. Водночас такі заборонні заходи торкаються й багатьох українців на острові.

За їхніми словами, більшість порушень громадського порядку трапляються через росіян. "Чому ці дві країни? Тому що вони воюють і тікають сюди", — пояснив губернатор Балі Ваян Костер.

На запит журналістів у посольстві України в Індонезії прокоментували зміни у візових правилах словами про те, що на Балі переважно їдуть українки, і не з туристичною метою, а для возз'єднання сімей. Від посольства РФ коментарів не було. Росіяни масово їдуть і в Таїланд.

Ексспівробітник інвестиційного банку в Петербурзі, який придбав квартиру на острові Пхукет, сказав, що життя в Росії зараз "дуже складне". "Ніхто не хоче залишатися та жити під час війни. Думки про повернення в Росію, де може чекати покарання, теж викликають тривогу.

Варто інвестувати в нерухомість тут, це дешевше, ніж у Москві", — пояснив він. За даними індонезійської влади, деякі росіяни були заарештовані й депортовані. Серед них 28-річний москвич, якого затримали, коли з'ясувалося, що він працював фотографом.

Виходець із України на ім'я Дмитро сказав, що Балі є гарним місцем для життя, бо тут гарно, гарний клімат і безпечно. "Так, є групи туристів із РФ, але немає російських солдатів. Українці поважають місцеві закони та культуру.

Роблять багато для місцевої спільноти й не становлять ризик для людей на Балі. Дуже шкода, що українців відносять до тієї ж категорії, що й росіян", — зазначив громадянин України. Він також додав, що росіяни — це друга найбільша туристична група на Балі.

За його словами, якщо почитати місцеві новини, можна дізнатися, що вони часто порушують законодавство та не шанують культуру. "Чому ж українці мають страждати, коли не ми створюємо проблеми?" — запитує він.

Протягом однієї доби російські підрозділи втратили під Кринками десять бронемаши...
Психологиня вважає, що російський серіал
Бійці Армії оборони Ізраїлю отримали розвідувальні дані про угрупування терорист...
За словами військово-політичного оглядача Олександра Коваленко, найближчим часом...
Російські війська продовжують штурм Авдіївки. Перед армією окупантів стоїть завд...
Російська армія готує третій штурм Авдіївки і хотіла б окупувати її до Нового ро...
Данило Глущенко вирушив на війну в Україну, щоб потрапити під амністію. В РФ йог...
За словами канцлера ФРН Олафа Шольца, німецькій владі необхідно ухвалити рішення...
Те, що робить Росія проти депортованих з України дітей, можна назвати геноцидом,...
Однак за словами Сергія
Енергетики продовжать екстрені відключення світла. У житлових будинках Києва, пі...
Росіяни штурмують Бахмут із кількох сторін і зазнають великих втрат, а ЗСУ намаг...
Зеленський наклав санкції на партнера російського 1xBet, наступний — сам букмеке...
Зірка студії Квартал 95 Юрій Великий та акторка Жіночого кварталу Анастасія...
Глава Міноборони РФ Сергій Шойгу вимагає від генерал-полковника Рустама Мурадова...
Мініелектростанції забезпечать постачанням води та тепла населені пункти в умова...
Обмеження, як сказано в указі президента, запроваджено на 50 років. Серед санкці...
Медик під час обстрілу надає допомогу. Батальйон Стугна
Президент нагородив орденом за заслуги III ступеня акторів з «Кварталу...
За даними слідства СБУ, інженерка з КБ була завербована російським ФСБ на початк...