USD
36.57 UAH 0%
EUR
38.89 UAH ▼0.88%
GBP
44.86 UAH ▼1.71%
PLN
8.41 UAH ▼0.79%
CZK
1.59 UAH ▼0.79%
Рішення Міжнародної організації протидії відмиванню брудних грошей (FATF) може з...

Чому важливо включити росію до "чорного списку" FATF

Рішення Міжнародної організації протидії відмиванню брудних грошей (FATF) може загальмувати росії купівлю озброєння.

Чергове пленарне засідання FATF має велике значення у формуванні глобальних зусиль із захисту цілісності міжнародної фінансової системи з огляду на зростання загроз з боку росії.

 Слабка нормативно-правова база та неналежні механізми реагування забезпечують сприятливе середовище для незаконних фінансових потоків. У звітах неодноразово висвітлювалася участь російських структур у складних схемах з відмивання грошей.

Але сьогодні фінансова система переповнена незаконними грошовими потоками російського походження більше, ніж будь-коли, оскільки кремль потребує ресурсів для своєї злочинної діяльності ‒ фінансування тероризму, закупівлі зброї та компонентів до неї в обхід усіх накладених санкційних обмежень та заходів експортного контролю.

  Саме тому ми переконані, що виключення росії з FATF та занесення її до "чорного списку" не тільки дасть змогу захистити глобальну фінансову систему від ризиків, які створює росія, а й суттєво посилить санкційний режим "коаліції".

Цей крок ускладнить спроби росії закуповувати високотехнологічні компоненти для виробництва зброї із залученням посередників для російських компаній.

Оскільки вимагатиме від фінансових установ застосування підвищених протоколів контролю за операціями, які можуть мати зв’язок з росією.

Усі юридичні аргументи та докази, що підтверджують участь росії у фінансуванні тероризму, викладені в надзвичайно професійно сформованій заяві України до FATF.

Крім того, всі вагомі причини, чому росія має бути занесена до "чорного списку" FATF, неодноразово висвітлювалися багатьма авторитетними експертами, аналітичними центрами та розслідувачами.

Зараз я хочу підкреслити глобальні виклики, на які, я певен, FATF не може не звертати увагу. Сьогодні світ спостерігає за створенням партнерства між росією та Іраном, що породжує небезпечний стратегічний союз.

Ми стали свідками значного прогресу у відносинах між двома державами, обумовлених спільними інтересами та бажанням подолати економічні виклики, спричинені міжнародними санкціями.

За останній рік Іран став головним військовим союзником росії, постачаючи боєприпаси та безпілотники-камікадзе, які постійно використовуються для нападу на українські цивільні об’єкти, а також надаючи допомогу в частині виробництва таких БПЛА на території росії.

Ми є свідками того, як зміцнення партнерства між росією та Іраном виходить за межі тісної співпраці у військовій сфері й охоплює посилення економічних зв’язків, кооперацію в енергетичній сфері та що не менш важливо ‒ у фінансовому секторі.

Регулярні візити російських емісарів, делегація високопосадовців на чолі з ельвірою набіулліною, відкриття представництва ВТБ-Банку в Ірані, численні торговельно-економічні проєкти, співпраця у сфері банківської інфраструктури – одні з найпомітніших ознак стратегічного альянсу.

Поглиблення фінансових зв’язків між цими двома країнами має суттєві наслідки для безпеки світової фінансової системи, оскільки це відкриває шлях незаконним фінансовим потокам із країни, занесеної до "чорного списку" FATF.

Сьогодні росія визнає беззаперечні докази її невідповідності стандартам FATF та реальні шанси потрапити до "чорного списку" FATF, тому вдається до шантажу й політичного тиску. Така властива агресорові поведінка не є для нас несподіванкою.

  Усвідомлюючи, що її злочини є підставами для включення до "чорного списку", москва докладає колосальних зусиль, щоб примусити держави-члени не вдатися до такого кроку. Члени FATF не повинні піддаватися на такий тиск.

Посилення економічного та політичного впливу росії становить серйозну загрозу цінностям, які так плекає FATF:  довіра, співпраця та колективна відданість боротьбі з фінансовими злочинами.

Така поведінка руйнує впевненість у системі та створює небезпечний прецедент, який загрожує міжнародній співпраці з питань боротьби з відмиванням доходів, фінансуванням тероризму та розповсюдженням зброї масового знищення.

І це ще один доказ того, що "блеклістинг" росії наразі набуває особливого значення в контексті оцінки відповідності країни стандартам FATF.

Сьогодні на захисті глобальної фінансової системи має стати єдність, співпраця, колективна відданість держав-членів FATF та їх рішуча відповідь росії. Саме тому важливою була розмова з головою Резервного банку Індії ‒ країни-члена FATF, яка наразі головує в G20.

  Як голова НБУ я особисто звернувся з проханням підтримати подання України до керівників центробанків країн з проукраїнської коаліції, які є впливовими членами FATF, – Великої Британії, Франції, Італії, Нідерландів, Бельгії, Швеції.

Броньовик оснащений 23-мм спареною гарматою ЗУ-23-2, яка забезпечує велику інтен...
На думку експерта Дмитра Снєгірьова, порівняно з деокупованим правобережжям Херс...
Російський пропагандист Марков висловив недовіру інформації українських ЗМІ і за...
Порушник давав необґрунтовані вказівки підлеглим щодо розукомплектування комплек...
ЗСУ застосовують безпілотники з функцією відстроченого вибуху і отруйними речови...
За інформацією підпілля, обмеження на виплати зберігатимуться аж до повноліття д...
Воїни беруть участь у боях за звільнення однієї з лісосмуг від російських загарб...
Пакистан хоче переконати Росію щомісяця постачати 100 тисяч тонн барелів нафти з...
В уряді заявили, що походження об'єкта поки що не встановлено, а траєкторію його...
Українські бійці підготовлювали свої позиції та відпрацьовували удари з різного ...
Енергетики продовжать екстрені відключення світла. У житлових будинках Києва, пі...
Росіяни штурмують Бахмут із кількох сторін і зазнають великих втрат, а ЗСУ намаг...
Зеленський наклав санкції на партнера російського 1xBet, наступний — сам букмеке...
Зірка студії Квартал 95 Юрій Великий та акторка Жіночого кварталу Анастасія...
Глава Міноборони РФ Сергій Шойгу вимагає від генерал-полковника Рустама Мурадова...
Мініелектростанції забезпечать постачанням води та тепла населені пункти в умова...
Обмеження, як сказано в указі президента, запроваджено на 50 років. Серед санкці...
За даними слідства СБУ, інженерка з КБ була завербована російським ФСБ на початк...
Президент нагородив орденом за заслуги III ступеня акторів з «Кварталу...
Денис Подобєдов перейшов на бік військ РФ у 2014 році після окупації Криму. ДБР ...