USD
36.57 UAH 0%
EUR
39.26 UAH ▲0.28%
GBP
45.59 UAH ▼0.06%
PLN
8.77 UAH ▲1.7%
CZK
1.66 UAH ▲0.55%

Китай зробив вибір: як Сі обвів Путіна навколо пальця і коли зателефонує Зеленському

"Оцінки китайського візиту надто полярні — від запобігливого захвату у російських пропагандистів до захопливого смакування поневолення Росії у пропагандистів українців. І, як усі крайнощі, ці оцінки далекі від фактів". Думка.

Сі Цзіньпін із Москви полетів і повернутися не обіцяв — економічним перетравленням Росії займуться профільні фахівці, яких у Китаї, як відомо, багато. Можна підбивати підсумки. Хоча підсумків принципово важливих, що змінюють світові розклади, що склалися, немає.

Відразу сформулюю для стурбованих: чи відбудеться дзвінок Сі Цзіньпіна Володимиру Зеленському після Москви, чи телефон задзвонить пізніше, чи взагалі не станеться такого дзвінка — нічого це не означає. "Подзвони мені подзвони!" — Не українська пісня.

Маркером того, що Сі Цзіньпін та Володимир Путін домовилися про спільну позицію щодо України, є не формальне телефонне спілкування лідерів України та Китаю, а оприлюднення Сі Цзіньпіном конкретного мирного плану.

Тож видихаємо і перестаємо малювати на серветках червоного дракона в обіймах із обскубаним стерхом.

І взагалі, оцінки китайського візиту надто полярні — від запобігливого захвату у російських пропагандистів до захопливого смакування поневолення Росії у українських пропагандистів. І, як усілякі крайнощі, ці оцінки далекі від фактів. Про факти.

Китай та Росія мають намір розширювати економічне та стратегічне партнерство. Так вони його й раніше розширювали, а з 2014 року ще й поглиблювали заодно. Але практично Росія здатна постачати до Китаю лише енергоносії. Щодо газу це буде 30-50 млрд кубометрів на рік зі знижкою 50-70%.

А до Європи РФ постачала 150 млрд кубометрів за ринковою ціною, а на найближчі пару років постачання триватимуть лише 20 млрд м куб. Тобто жодною компенсацією втраченого європейського ринку не пахне. Щодо нафтопродуктів ситуація аналогічна.

Але тих грошей, які Росія заробляє та які в неї накопичені, вистачає на ведення війни проти України.

Зрештою, там просто припинять бюджетні виплати всім, окрім воєнних, нацгвардії, поліції та пропагандистів, і цього достатньо, щоб гнати російських людей на утилізацію в Україну. Так, заявлене стратегічне партнерство Китаю та РФ передбачає і співпрацю у воєнній сфері.

Але результат це дасть нескоро. І на хід дедалі визначальнішої весняно-осінньої кампанії в Україні вплинути не встигне. Тому що безпосередньо гнати в Росію ешелони з бронетехнікою та боєприпасами Китай не має наміру, щоб не зруйнувати залишки відносин із США та Європою.

А дрібні партії манівцями через Білорусь, Іран та інших сателітів Китаю вирішальними не стануть. Тим більше, що озброєння у Китаї давно не радянське. Російським воякам його доведеться вивчати, а це час.

Загалом Китай явно має намір зайнятися улюбленою справою — геополітичною ушу, в якій він майстер. Тобто використанням чужих конфронтацій у своїх інтересах.

У межах такої стратегії Китай прагнутиме утримати Росію від нищівної поразки, щоб вона й надалі продовжувала робити США нерви. Але не посилювати її надмірно, щоб мати змогу видоїти її насухо.

Це нагадує підхід прагматично-цинічного лікаря, який підтримує надію у безнадійно хворому пацієнтові, щоб нажитися на його безперспективному лікуванні. В Україні російському ведмедеві відірвало навіть не кінцівки, а голову, ніякий китайський Айболіт назад її не приш'є.

Відповідно, у нас все як і раніше: належить витримати запеклі атаки росіян по всьому фронту плюс удари по нашому тилу і перейти у свій стратегічний контрнаступ. І повірте, Китай відстежує кожен квадратний метр української території, хто його контролює.

І коли ми вийдемо до Азовського моря, товариш Сі зустрінеться з президентом Зеленським та обговорить можливості стратегічної співпраці. Китай – він прагматичний до фанатизму. Тож не вібруємо з приводу Піднебесної, як і не сподіваємось виключно на допомогу союзників.

Доля України у руках героїчних українських воїнів. Між іншим, на тлі візиту керівника Китаю до Москви Вашингтон прискорив постачання нам бронетехніки — хай і не найновішої, але цілком придатної для перелому на фронті.

Попередня публікація

Наступниа публікація

Анна Жильцова була співробітницею Росавіації, поки під час позапланової перевірк...
За інформацією мера Мелітополя Івана Федорова, під удар потрапила їдальня військ...
Місцева вода покриває лише комунальні потреби. Агросектор без дніпровської води ...
Не всім поки що очевидно очевидне. Росія вже демонструє всі ознаки Failed State,...
Підрив Каховської ГЕС політолог Олександр Кочетков називає
Підрив Каховської ГЕС переводить Росію в стан абсолютного терориста. І це дає пі...
Підривом Каховської ГЕС росіяни демонструють насамперед свій дикий страх перед у...
Добрий день! Вітаю всіх вас!  Усіх, хто не залишився байдужим, побачивши цю руко...
Російські окупанти мали приблизно 9 місяців на те, щоб підготуватися до наступал...
Енергетики продовжать екстрені відключення світла. У житлових будинках Києва, пі...
Росіяни штурмують Бахмут із кількох сторін і зазнають великих втрат, а ЗСУ намаг...
Глава Міноборони РФ Сергій Шойгу вимагає від генерал-полковника Рустама Мурадова...
Мініелектростанції забезпечать постачанням води та тепла населені пункти в умова...
За даними слідства СБУ, інженерка з КБ була завербована російським ФСБ на початк...
Зірка студії Квартал 95 Юрій Великий та акторка Жіночого кварталу Анастасія...
Президент нагородив орденом за заслуги III ступеня акторів з «Кварталу...
Денис Подобєдов перейшов на бік військ РФ у 2014 році після окупації Криму. ДБР ...
За словами куратора ПВК