USD
36.67 UAH ▲0.87%
EUR
39.5 UAH ▼0.58%
GBP
46.06 UAH ▲0.18%
PLN
9.12 UAH ▼0.17%
CZK
1.62 UAH ▼0.84%
Нова незвичайна ініціатива вчених використовує смішні картинки для швидкого і пр...

Меми проти бактерій: інтернет озброїли для боротьби зі стійкістю до антибіотиків

Нова незвичайна ініціатива вчених використовує смішні картинки для швидкого і простого способу донесення найважливішої інформації для людей.

У боротьбі з проблемою стійкості до протимікробних препаратів (СПМП), що загострюється і становить значну загрозу здоров'ю населення планети, вченими було застосовано унікальний підхід, що полягає у використанні мемів для підвищення обізнаності, пише CSIRO. У Фокус.

Технології з'явився свій Telegram-канал.

Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найцікавіші новини зі світу науки! СПМП, що характеризується адаптацією хвороботворних мікроорганізмів до стійкості до антибіотиків та інших протимікробних препаратів, викликає занепокоєння у зв'язку зі збільшенням ризику, пов'язаного з поширеними медичними процедурами та операціями, а також зростанням смертності від інфекцій, що не піддаються лікуванню.

Для розв'язання складної проблеми СПМП, яка містить у собі цілу низку причин і наслідків, у рамках нової ініціативи використовуються меми, що дають змогу спростити й ефективно донести інформацію про нюанси СПМП.

Ці меми присвячені таким питанням, як неправильне використання антибіотиків і розвінчання міфів, що сприяє як освіті, так і широкому поширенню інформації.

Ключовим фактором розвитку СПМП є неправильне і надмірне використання антимікробних препаратів, що призводить до появи лікарсько-стійких бактерій та інших мікроорганізмів. Всупереч поширеній думці, стійкість розвивається саме у мікроорганізмів, а не у людини.

Зловживання антимікробними препаратами не обмежується однією галуззю, а є багатогранною проблемою, що стосується як тваринництва, так і охорони здоров'я, зокрема й людини. Така ситуація вимагає спільного підходу в різних галузях, включно з екологією.

Пандемія COVID-19 ще більше ускладнила ситуацію, відволікаючи увагу та ресурси від СПМП — однієї з головних глобальних загроз здоров'ю. Завдання полягає в тому, щоб визначити пріоритетність таких загроз, які мають довгострокові, але менш помітні наслідки.

Вирішення проблеми СПМП не таке просте, як розробка нових антибіотиків, оскільки розробка лікарських засобів вимагає тривалого часу, великих витрат і невизначеності. Це підкреслює необхідність збереження наявних антимікробних препаратів.

Ба більше, екологічні аспекти, такі як поширення антимікробних контамінантів у водних джерелах, є найважливішими, але такими, що часто не беруться до уваги, елементами СПМП.

Участь громадськості в боротьбі з СПМП включає відповідальне використання антибіотиків, дотримання правил гігієни, відмову від непотрібних антибіотиків і поширення інформації про СПМП.

Місія "Мінімізація стійкості до протимікробних препаратів", що реалізується у співпраці з Міністерством охорони здоров'я та соціального забезпечення Австралії та Міністерством сільського, рибного та лісового господарства, спрямована на проведення досліджень і розробок для боротьби з СПМП.

Ця ініціатива спрямована на захист здоров'я людей і тварин, забезпечення безпеки продовольства та основних галузей промисловості, а також підтримку торгівлі та доступу до ринків, що підкреслює глобальну важливість вирішення проблеми стійкості до протимікробних препаратів.

Раніше Фокус писав про відкриття антибіотика, проти якого у бактерій немає шансів. У міру того як супербактерії стають дедалі сильнішими, непримітний зразок ґрунту в руках науки зміг завдати їм важкого удару, від якого вони, можливо, не зможуть оговтатися.

Також Фокус писав про те, що вчені виявили найбільший розсадник стійких до антибіотиків бактерій у лікарнях. Провівши докладне дослідження стічних вод у лікувальних установах, вчені виявили місця, що кишать шкідливими бактеріями.

Протягом однієї доби російські підрозділи втратили під Кринками десять бронемаши...
Психологиня вважає, що російський серіал
Бійці Армії оборони Ізраїлю отримали розвідувальні дані про угрупування терорист...
За словами військово-політичного оглядача Олександра Коваленко, найближчим часом...
Російські війська продовжують штурм Авдіївки. Перед армією окупантів стоїть завд...
Російська армія готує третій штурм Авдіївки і хотіла б окупувати її до Нового ро...
Данило Глущенко вирушив на війну в Україну, щоб потрапити під амністію. В РФ йог...
За словами канцлера ФРН Олафа Шольца, німецькій владі необхідно ухвалити рішення...
Те, що робить Росія проти депортованих з України дітей, можна назвати геноцидом,...
Однак за словами Сергія
Енергетики продовжать екстрені відключення світла. У житлових будинках Києва, пі...
Росіяни штурмують Бахмут із кількох сторін і зазнають великих втрат, а ЗСУ намаг...
Зеленський наклав санкції на партнера російського 1xBet, наступний — сам букмеке...
Зірка студії Квартал 95 Юрій Великий та акторка Жіночого кварталу Анастасія...
Глава Міноборони РФ Сергій Шойгу вимагає від генерал-полковника Рустама Мурадова...
Мініелектростанції забезпечать постачанням води та тепла населені пункти в умова...
Обмеження, як сказано в указі президента, запроваджено на 50 років. Серед санкці...
Медик під час обстрілу надає допомогу. Батальйон Стугна
Президент нагородив орденом за заслуги III ступеня акторів з «Кварталу...
За даними слідства СБУ, інженерка з КБ була завербована російським ФСБ на початк...