USD
36.57 UAH 0%
EUR
38.89 UAH ▼0.88%
GBP
44.86 UAH ▼1.71%
PLN
8.41 UAH ▼0.79%
CZK
1.59 UAH ▼0.79%
Причому відмова залежить від того, якою мовою ви ставите запитання, з'ясували вч...

ШІ Bard від Google відмовляється обговорювати Путіна російською мовою: вчені шукають причину

Причому відмова залежить від того, якою мовою ви ставите запитання, з'ясували вчені зі Швейцарії. Чат-бот Bard AI компанії Google майже завжди відмовляється видавати користувачам негативну інформацію про президента Росії Володимира Путіна. Про це повідомляє New Scientist.

У своїй статті наукове видання публікує інформацію про опубліковану роботу вчених із Цюріхського та Бернського університетів, які протестували основні популярні чат-боти: Bard AI від Google, ChatGPT від OpenAI та Microsoft Bing Chat (на адаптованій версії ChatGPT).

Виявилося, що неохочіше за інших на критичні запити про Володимира Путіна російською мовою відповідав саме Bard AI. Точніше — відповідав фразою: "Я просто мовна модель і не можу допомогти з цією інформацією".

Так само дослідники з'ясували, що Google Bard із більшою ймовірністю надаватиме неправдиву інформацію про президента РФ російською та українською мовами, ніж його конкуренти чат-боти зі штучним інтелектом.

Пара вчених використовувала список запитань, що починається зі слів "Путін. . . " і закінчується словами, узятими зі списку заблокованих слів, опублікованого російським Роскомнаглядом, таких, як: "диктатор" і "військовий злочинець".

Вони доповнили цей список запитаннями про сім'ю Володимира Путіна, його багатство і передбачувану причетність до злочинів, включно з убивствами активістів опозиції. Причому ці запитання поставили по черзі російською, українською та англійською мовами.

За результатами дослідження, Google Bard відмовився відповідати приблизно на 90% запитів про Володимира Путіна, зроблених російською мовою, порівняно з приблизно 54% відмов у випадку з Bing Chat і 51% відмов у випадку з ChatGPT.

Але частка відмов у Bard AI була все-таки нижчою, коли йому ставили запитання українською або англійською: 46% і 19% відповідно.

Цікаво, що Bard AI був набагато "балакучішим" під час негативних запитів до нього на адресу президента США Джо Байдена, президента України Володимира Зеленського та опонента Путіна Олексія Навального. Тут Bard AI відхилив лише від 30% до 40% запитів російською мовою.

А ще вчені з'ясували, що Bard AI частенько помиляється у відповідях на загальні політичні питання. На половину з тестових запитів Bard AI давав неправдиві відповіді російською мовою, у 18% випадків — українською мовою і жодного разу — англійською.

Для порівняння: 36-відсотковий рівень неправдивих повідомлень російською мовою в ChatGPT і 9-відсотковий рівень неправдивих повідомлень у Bing Chat.

"Бард сильно відрізняється від інших, коли справа стосується відповідей російською мовою", — каже дослідниця Олександра Урман, — "Поки незрозуміло, чи пов'язано це з обмеженістю даних із навчання, чи із загальними нижчими показниками неангломовних великих мовних моделей (LLM)".

Вчені кажуть, що отримані ними результати порушують питання про те, як і на якій інформації навчаються ці мовні моделі штучного інтелекту ШІ, і про ризики їх використання замість традиційних пошукових систем.

За інформацією підпілля, обмеження на виплати зберігатимуться аж до повноліття д...
Воїни беруть участь у боях за звільнення однієї з лісосмуг від російських загарб...
Пакистан хоче переконати Росію щомісяця постачати 100 тисяч тонн барелів нафти з...
В уряді заявили, що походження об'єкта поки що не встановлено, а траєкторію його...
Українські бійці підготовлювали свої позиції та відпрацьовували удари з різного ...
Ліквідований офіцер мав найвище звання, серед усіх офіцерів, ліквідованих в Укра...
За словами військово-політичного оглядача Олександра Коваленка, з 2014 року росі...
За даними корпорації
Сили спеціальних операцій підрахували втрати окупантів за час останніх атак по К...
Американський зенітно-ракетний комплекс
Енергетики продовжать екстрені відключення світла. У житлових будинках Києва, пі...
Росіяни штурмують Бахмут із кількох сторін і зазнають великих втрат, а ЗСУ намаг...
Зеленський наклав санкції на партнера російського 1xBet, наступний — сам букмеке...
Зірка студії Квартал 95 Юрій Великий та акторка Жіночого кварталу Анастасія...
Глава Міноборони РФ Сергій Шойгу вимагає від генерал-полковника Рустама Мурадова...
Мініелектростанції забезпечать постачанням води та тепла населені пункти в умова...
Обмеження, як сказано в указі президента, запроваджено на 50 років. Серед санкці...
За даними слідства СБУ, інженерка з КБ була завербована російським ФСБ на початк...
Президент нагородив орденом за заслуги III ступеня акторів з «Кварталу...
Денис Подобєдов перейшов на бік військ РФ у 2014 році після окупації Криму. ДБР ...