USD
39.92 UAH ▲1.23%
EUR
43.31 UAH ▲1.08%
GBP
50.86 UAH ▲1.88%
PLN
10.15 UAH ▲1.03%
CZK
1.75 UAH ▲0.95%
Причому відмова залежить від того, якою мовою ви ставите запитання, з'ясували вч...

ШІ Bard від Google відмовляється обговорювати Путіна російською мовою: вчені шукають причину

Причому відмова залежить від того, якою мовою ви ставите запитання, з'ясували вчені зі Швейцарії. Чат-бот Bard AI компанії Google майже завжди відмовляється видавати користувачам негативну інформацію про президента Росії Володимира Путіна. Про це повідомляє New Scientist.

У своїй статті наукове видання публікує інформацію про опубліковану роботу вчених із Цюріхського та Бернського університетів, які протестували основні популярні чат-боти: Bard AI від Google, ChatGPT від OpenAI та Microsoft Bing Chat (на адаптованій версії ChatGPT).

Виявилося, що неохочіше за інших на критичні запити про Володимира Путіна російською мовою відповідав саме Bard AI. Точніше — відповідав фразою: "Я просто мовна модель і не можу допомогти з цією інформацією".

Так само дослідники з'ясували, що Google Bard із більшою ймовірністю надаватиме неправдиву інформацію про президента РФ російською та українською мовами, ніж його конкуренти чат-боти зі штучним інтелектом.

Пара вчених використовувала список запитань, що починається зі слів "Путін. . . " і закінчується словами, узятими зі списку заблокованих слів, опублікованого російським Роскомнаглядом, таких, як: "диктатор" і "військовий злочинець".

Вони доповнили цей список запитаннями про сім'ю Володимира Путіна, його багатство і передбачувану причетність до злочинів, включно з убивствами активістів опозиції. Причому ці запитання поставили по черзі російською, українською та англійською мовами.

За результатами дослідження, Google Bard відмовився відповідати приблизно на 90% запитів про Володимира Путіна, зроблених російською мовою, порівняно з приблизно 54% відмов у випадку з Bing Chat і 51% відмов у випадку з ChatGPT.

Але частка відмов у Bard AI була все-таки нижчою, коли йому ставили запитання українською або англійською: 46% і 19% відповідно.

Цікаво, що Bard AI був набагато "балакучішим" під час негативних запитів до нього на адресу президента США Джо Байдена, президента України Володимира Зеленського та опонента Путіна Олексія Навального. Тут Bard AI відхилив лише від 30% до 40% запитів російською мовою.

А ще вчені з'ясували, що Bard AI частенько помиляється у відповідях на загальні політичні питання. На половину з тестових запитів Bard AI давав неправдиві відповіді російською мовою, у 18% випадків — українською мовою і жодного разу — англійською.

Для порівняння: 36-відсотковий рівень неправдивих повідомлень російською мовою в ChatGPT і 9-відсотковий рівень неправдивих повідомлень у Bing Chat.

"Бард сильно відрізняється від інших, коли справа стосується відповідей російською мовою", — каже дослідниця Олександра Урман, — "Поки незрозуміло, чи пов'язано це з обмеженістю даних із навчання, чи із загальними нижчими показниками неангломовних великих мовних моделей (LLM)".

Вчені кажуть, що отримані ними результати порушують питання про те, як і на якій інформації навчаються ці мовні моделі штучного інтелекту ШІ, і про ризики їх використання замість традиційних пошукових систем.

Командир батальйону
Результати проведеного виданням аналізу свідчать про те, що за кожен постріл ЗСУ...
Вважається, що цей підводний човен потопив найбільше японських військових корабл...
Керівник Центру протидії дезінформації Андрій Коваленко підкреслив, що головна м...
У своєму відеозверненні до керівників держав світу 26 травня глава держави зазна...
За даними командування Повітряних сил ЗСУ, росіяни для ракетно-авіаційного удару...
Впродовж минулої доби відбулося біля 110 штурмових і наступальних дій ворога. На...
У Харкові Президент України Володимир Зеленський побував на місці зруйнованого п...
Дорогі українці, українки! Сьогодні – довгий день. Вранці – Харків. Був на місці...
Вибухи пролунали в Красноперекопському районі півострова, біля Добрушиного, в Єв...
Енергетики продовжать екстрені відключення світла. У житлових будинках Києва, пі...
Зеленський наклав санкції на партнера російського 1xBet, наступний — сам букмеке...
Росіяни штурмують Бахмут із кількох сторін і зазнають великих втрат, а ЗСУ намаг...
Медик під час обстрілу надає допомогу. Батальйон Стугна
Глава Міноборони РФ Сергій Шойгу вимагає від генерал-полковника Рустама Мурадова...
Українські військові на півдні знищили ворожі Гради та протитанковий ракетний ко...
Кримський міст підірвали, на півострові паніка
Епічні кадри роботи танка Т-80БВ 25. Наші воїни показали, як гідно та без с...
Польща та Німеччина вже на фінальній стадії переговорів щодо створення центру об...
Зірка студії Квартал 95 Юрій Великий та акторка Жіночого кварталу Анастасія...