USD
41.46 UAH ▲1.8%
EUR
45.35 UAH ▲2.8%
GBP
54.04 UAH ▲3.51%
PLN
10.56 UAH ▲1.94%
CZK
1.79 UAH ▲3.18%
Державне бюро розслідувань та Офіс генпрокурора ініціювали клопотання про арешт ...

Дії силовиків можуть позбавити Україну 30 млрд грн валютної виручки на рік та відкрити ринок ЄС для Росії, - розслідування

Державне бюро розслідувань та Офіс генпрокурора ініціювали клопотання про арешт і заборону використання всього вагонного парку Полтавського гірничо-збагачувального комбінату з гірничої групи Ferrexpo.

Підприємство намагається відкликати його, адже через блокування понад двох тисяч вагонів ГЗК не зможе повноцінно виконувати поставки продукції до Європи.

Це може призвести до щорічної втрати Україною близько 30 мільярдів гривень валютної виручки, повідомляють у розслідуванні журналісти телеканалу "Прямий".

Журналісти з’ясували, що в останні роки до Полтавського ГЗК прикута увага Бюро економічної безпеки, Нацполіції та Державного бюро розслідувань.

Причиною арешту вагонів підприємства стала кримінальна справа про нібито незаконний продаж нефракційного відсіву, який є побічним продуктом основного виробництва.

У 2023 році ДБР заявили, що відсів вивозився саме вагонами ГЗК й клопотав про їхній арешт, як речових доказів включно із забороною використання.

Суд задовольнив клопотання, яке було скасоване лише у квітні цього року, але завдало Полтавському ГЗК прямих збитків на понад 100 млн грн. Після цього ДБР та Офіс Генпрокурора подали аналогічне клопотання про повторну заборону використання вагонів.

"Збитки по цьому провадженню нараховані органом досудового розслідування менше 400 млн грн. Однак вартість тільки арештованих вагонів складає понад 2 млрд грн. Ще, крім цього, у підприємства арештоване все нерухоме майно.

Тобто фактично орган досудового розслідування, розуміючи абсурдність та незаконність своїх дій, продовжують це робити", – заявив адвокат Полтавського ГЗК Євген Пилипенко.

У Ferrexpo зазначають, що повторне задоволення клопотання ДБР може нанести колосальних збитків державі.

"Зрив постачання через заборону використання вагонів може призвести до втрати підприємством європейських ринків та витіснення української залізорудної продукції конкурентною, зокрема і виробленою в Російській Федерації, адже на цей момент не існує санкцій щодо постачання російської залізорудної продукції на ринки Європейського Союзу.

Втрата ринків ЄС для Полтавського ГЗК може призвести до недоотримання державою валютного виторгу в розмірі понад 30 млрд грн на рік", – зазначили у Ferrexpo.

Своє занепокоєння висловлюють і в галузевих об'єднаннях металургів та експертному середовищі зокрема у Національній асоціації добувної промисловості України.

Там наголосили, що втрата ринків збуту для Полтавського ГЗК може стати справжньою проблемою для України і закликали правоохоронців відкликати клопотання: "НАДПУ закликає Державне бюро розслідувань та Офіс Генерального прокурора припинити дії, спрямовані на створення перешкод для господарської діяльності Полтавського ГЗК.

Ми просимо Офіс Генерального прокурора та Державне бюро розслідувань відкликати подане клопотання про арешт вагонів та зупинити тиск на підприємство" — заявили у НАДПУ.

На думку керівника Центру громадської аналітики "Вежа" Валерія Клочка, ситуація з Полтавським ГЗК є прикладом приводів для тиску силовиків на бізнес. "Для інвесторів історія саме із публічною компанією Ferrexpo вже є показовою.

Тому, що такі випадки тиску на Ferrexpo тривають вже давно.

Якщо, до прикладу, ми не побачимо ніяких рухів, у першу чергу, з боку Кабінету Міністрів і Верховної Ради, які, на моє переконання мають полягати в ініціюванні відповідних законопроектів, які обмежать перевірки, з інвестиціями в Україну в майбутньому я, чесно кажучи, поки що не бачу ніяких сприятливих умов", – заявив Клочок.

На запит журналістів у Офісі Генерального прокурора не відповіли. У свою чергу, ДБР у листі-відповіді на адресу каналу зазначили, що не можуть коментувати перебіг слідства, зважаючи на його таємницю.

Нагадаємо, Ferrexpo у першому півріччі 2024 року збільшила виробництво залізорудних окатків на 76% у порівнянні з II півріччям 2023 року – до 3,297 млн т. Це найкращий піврічний показник з моменту повномасштабного вторгнення в Україну.

Гідролог Віктор Вишневський заявив, що Київське водосховище має таку ж площу як ...
Геолокаційні дані свідчать, що за останні дні війська РФ просунулися в Харківськ...
РФ хоче створити власну
За словами президента України, необхідно забезпечити, щоб позиція Росії на полі ...
У розпорядженні журналістів з'явилося відео, яке спростовує фейк росіян про вбив...
Виконувач обов'язків губернатора Андрій Смірнов заявив, що сили ППО РФ нібито зб...
Як розповів майор Дмитро Кожубенко, росіяни на Харківському напрямку
Експерт Андрій Козінчук розповів, що мобілізовані росіяни переживають шок на фро...
ЗСУ на сьогодні мають 165 моделей безпілотників, заявив командувач Сил безпілотн...
Окупаційна влада вивезла з заповідника
Енергетики продовжать екстрені відключення світла. У житлових будинках Києва, пі...
Зеленський наклав санкції на партнера російського 1xBet, наступний — сам букмеке...
Росіяни штурмують Бахмут із кількох сторін і зазнають великих втрат, а ЗСУ намаг...
Медик під час обстрілу надає допомогу. Батальйон Стугна
Глава Міноборони РФ Сергій Шойгу вимагає від генерал-полковника Рустама Мурадова...
Українські військові на півдні знищили ворожі Гради та протитанковий ракетний ко...
Кримський міст підірвали, на півострові паніка
Польща та Німеччина вже на фінальній стадії переговорів щодо створення центру об...
Епічні кадри роботи танка Т-80БВ 25. Наші воїни показали, як гідно та без с...
Війна стимулює українців переходити на криптовалюту. Віртуальними активами уже в...