USD
36.57 UAH 0%
EUR
39.26 UAH ▲0.28%
GBP
45.59 UAH ▼0.06%
PLN
8.77 UAH ▲1.7%
CZK
1.66 UAH ▲0.55%

Сі Цзіньпін визначився: Китай за розміщення ядерної зброї в Білорусі

"Реальність така, що Китай остаточно перейшов зі статусу спостерігача у війні в статус союзника РФ. За посередництва РФ Китай реалізовуватиме політику підриву позицій та єдності євроатлантичного світу.

Агресія Росії проти України є головним важелем реалізації цієї політики". Думка. Наше інформаційне поле втрачає адекватність оцінок.

І це небезпечна тенденція, яка може відображати не тільки зростаючий суспільний відрив від реальності, а й когнітивні похибки, які можуть впливати на центри прийняття військово-політичних рішень.

Учора частина сайтів, особливо телеграм-каналів, поширили новину із заголовком "Китай засудив розміщення ядерної зброї Росії в Білорусі". Якщо почитати навіть цю новину довше заголовока, то чорним по білому там розміщено досить стислий коментар МЗС Китаю з цього приводу.

Дослівно він звучить так: "П'ятого січня минулого року лідери держав, що володіють ядерною зброєю, виступили зі спільною заявою, в якій йшлося про те, що неможливо виграти або вести ядерну війну.

У заяві зазначалося, що слід уникати воєн між державами, що володіють ядерною зброєю, і слід знижувати стратегічні ризики". Жодного слова засудження в заяві немає. Ба більше, я вважаю, що розміщення ЯЗ в Білорусі є дією, погодженою Москвою з Пекіном.

Давайте розберемо цю заяву. У ній є один важливий момент: слід уникати воєн МІЖ ЯДЕРНИМИ державами. Не воєн загалом, а саме між ядерними державами.

Якщо розглядати фразу "знижувати стратегічні ризики" з цього боку, маючи на увазі попередні заяви Пекіна про те, що саме США і Захід роздмухує війну, відправляючи зброю в Україну, то власне розміщення ЯЗ в Білорусі є процесом "зниження стратегічних ризиків".

Тому, що це створює додаткову загрозу для країн НАТО, а отже, сприяє стримуванню "натовського мілітаризму", примушуючи країни НАТО та Україну враховувати новий фактор загроз безпеці. У цьому суть китайської заяви. Ця заява НА ПІДТРИМКУ дій Росії, а не навпаки.

Ядерна зброя в Білорусі є стримуючим фактором і для нас у разі нових агресивних дій Росії з Півночі. Нагадаємо, що Лукашенко нещодавно був у Пекіні. Наразі процес підготовки Білорусі до розміщення ЯЗ вже розпочався. І це не могло не бути однією з тем розмови Лукашенка із Сі.

Ви помітили, до речі, що з публічної комунікації Пекіна зникли згадки про "мирний план". Усі чому трактують це як поразку Сі. Але ні, мені здається, що Сі з Путіним розробили та узгодили загальний план тиску на США та Європу.

І розміщення ЯЗ в Білорусі – перший етап реалізації цього плану. Я не маю готової відповіді, як потрібно реагувати на ці виклики. Але перед тим, як виробляти модель реакції, потрібно прийняти реальність.

А реальність така, що Китай остаточно перейшов зі статусу спостерігача у війні в статус союзника РФ. І що за посередництва РФ Китай реалізовуватиме політику з підриву позицій та єдності євроатлантичного світу.

Агресія Росії проти України є головним важелем реалізації цієї політики. Для початку нам потрібно було б сформулювати чітке бачення цих нових обставин і через дипломатичні канали артикулювати це бачення нашим союзникам. Китай буде повільно йти в підтримці Росії.

І нам із партнерами треба було б розуміти, як діяти в цій новій реальності. Визначити тренди, які набули обрисів, і реагувати проактивно, а не реактивно. Але навіть постановка проблеми і завдання потребують не політизованої, а відстороненої експертизи.

Потребують виходу з тих інформаційних парадигм, в які наше політичне керівництво занурило суспільство, і насамперед — самих себе. Є така аксіома: найбільша помилка — самому повірити у власну пропаганду. І мені здається, що це з нами всіма вже сталося.

Попередня публікація

Наступниа публікація

Командир ЛСР
Якщо не покарати російську агресію зараз, вона знову повториться в майбутньому. ...
За словами керівника політичного крила ЛРС Олексія Барановського, надалі плануєт...
Росіяни обстріляли населені пункти на Дніпровщині, пошкодивши підприємство, прив...
Бійці голови Чечні не поїдуть захищати Бєлгородську область від рейдів, незважаю...
У Британії заявили, що Іран забезпечує Росію постійним потоком зброї та боєприпа...
За словами представник білоруської опозиції Валерій Сахащик заявив, що КДБ та ко...
За словами представника Білого дому Джона Кірбі, Іран використовує маршрут Каспі...
За словами журналістів, російська авіація інтенсивно стежить за суднами Альянсу ...
На думку Маляр, окупантам, які будуть перебувати на лінії бойового зіткнення з З...
Енергетики продовжать екстрені відключення світла. У житлових будинках Києва, пі...
Росіяни штурмують Бахмут із кількох сторін і зазнають великих втрат, а ЗСУ намаг...
Глава Міноборони РФ Сергій Шойгу вимагає від генерал-полковника Рустама Мурадова...
Мініелектростанції забезпечать постачанням води та тепла населені пункти в умова...
За даними слідства СБУ, інженерка з КБ була завербована російським ФСБ на початк...
Зірка студії Квартал 95 Юрій Великий та акторка Жіночого кварталу Анастасія...
Президент нагородив орденом за заслуги III ступеня акторів з «Кварталу...
Денис Подобєдов перейшов на бік військ РФ у 2014 році після окупації Криму. ДБР ...
За словами куратора ПВК