USD
41.46 UAH ▲1.8%
EUR
45.35 UAH ▲2.8%
GBP
54.04 UAH ▲3.51%
PLN
10.56 UAH ▲1.94%
CZK
1.79 UAH ▲3.18%
Війна стимулює українців переходити на криптовалюту. Віртуальними активами уже в...

Криптовалюта під час війни: миттєві донати та блокчейн-версія "Плану Маршала"

Війна стимулює українців переходити на криптовалюту. Віртуальними активами уже володіє більше шести мільйонів людей. Україна вже давно зарекомендувала себе одним із лідерів за рівнем прийняття криптовалют. Це й не дивно.

Високий рівень цифровізації в країні, потреба у фінансовій мобільності та захисті від гривневої інфляції стали визначальними факторами. Проте одним із імпульсів, на жаль, стала і війна.

Частка громадян, який володіє криптовалютами в нашій країні за 2022 рік, зросла більш ніж на два відсотки. Відтак, криптоактиви наразі мають понад 15% населення, а це понад 6 мільйонів українців.

Така підтримка криптовалютного сектора дозволила українським благодійним фондам, окрім фіатних валют, забезпечити додатковий потік зборів у криптовалюті на десятки мільйонів доларів.

За даними аналітичної компанії Crystal Blockchain, роздрібні інвестори, великі компанії та бренди обʼєдналися і разом зібрали майже 180 мільйонів доларів у криптоактивах на допомогу Україні. 44 фонди та волонтерські організації приймають пожертви на Україну в криптовалюті.

 Більшість організацій запустили криптозбори вже у березні.   Розвиток charity-tech дозволяє виконувати звичайні фінансові операції без посередників – так компанії втрачають менше часу і грошей.

Саме швидкість криптовалютних транзакцій  стала ключовою для благодійних організацій та волонтерів. Адже перекази здійснюються майже миттєво і не потребують довгих очікувань відкриття акаунту на відміну від банківського.

  Наразі в країні вже є дуже перспективні проєкти щодо створення криптогаманців із розширеним функціоналом необанкінгу, які дозволяють українцям дуже зручно проводити операції з криптовалютою.

  Динамічно розвиваються криптобіржі й це логічно, бо багато українців захопилися криптотрейдингом та інвестиціями, потребуючи фінансової мобільності та захисту від гривневої інфляції.

  Післявоєнне відновлення за допомогою блокчейну активно обговорюється громадською спілкою "Віртуальні Активи України" (ВАУ), до складу якої входить Binance разом із громадською організацією Blockchain4Ukraine. Спілка  готує блокчейн-версію "Плану Маршала".

Основна концепція полягає в тому, щоб створити децентралізований реєстр нерухомості та землі для повоєнного відновлення України, використавши технологію блокчейн, яка гарантує найвищі стандарти прозорості та довіри для залучення в Україну міжнародних фіатних та криптовалютних інвестицій.

  Також планується створити механізм токенізації активів, який передбачає випуск спеціального токена відновлення інфраструктури, придбавши який локальні та міжнародні фіатні та криптоінвестори зможуть на базі смартконтрактів отримувати дивіденди від своєї інвестиції.

Однак рушійним для повноцінної роботи криптовалютного ринку залишається питання легалізації. Учасники крипторинку матимуть можливість відкривати рахунки в банках та вести бізнес відкрито.

 А запровадження захисних норм для інвесторів дозволить уникнути неприємних потрясінь, які ми спостерігали на ринку зовсім недавно.

Зокрема, обговорюються варіанти обов'язкового резервування відсотка обороту криптобірж на спецдепозитах для страхових випадків у кризових ситуаціях.

  М'яке та ліберальне регулювання ринку криптовалют дасть новий імпульс на злиття цього класу активів із традиційною фінансовою системою.

Китайські конструктори оснастили машини більш сучасною авіонікою, радаром з акти...
Рано вранці 19 липня росіяни вдарили по центральній частині міста Чугуїв на Харк...
Гаррі Каспарова не внесли до списку чемпіонів світу з шахів. За версією Мединськ...
Генерал заявив, що одним з уроків, винесених з війни в Україні, стало те, що тре...
Гідролог Віктор Вишневський заявив, що Київське водосховище має таку ж площу як ...
Геолокаційні дані свідчать, що за останні дні війська РФ просунулися в Харківськ...
РФ хоче створити власну
За словами президента України, необхідно забезпечити, щоб позиція Росії на полі ...
У розпорядженні журналістів з'явилося відео, яке спростовує фейк росіян про вбив...
Виконувач обов'язків губернатора Андрій Смірнов заявив, що сили ППО РФ нібито зб...
Енергетики продовжать екстрені відключення світла. У житлових будинках Києва, пі...
Зеленський наклав санкції на партнера російського 1xBet, наступний — сам букмеке...
Росіяни штурмують Бахмут із кількох сторін і зазнають великих втрат, а ЗСУ намаг...
Медик під час обстрілу надає допомогу. Батальйон Стугна
Глава Міноборони РФ Сергій Шойгу вимагає від генерал-полковника Рустама Мурадова...
Українські військові на півдні знищили ворожі Гради та протитанковий ракетний ко...
Кримський міст підірвали, на півострові паніка
Польща та Німеччина вже на фінальній стадії переговорів щодо створення центру об...
Епічні кадри роботи танка Т-80БВ 25. Наші воїни показали, як гідно та без с...
Війна стимулює українців переходити на криптовалюту. Віртуальними активами уже в...