USD
36.57 UAH 0%
EUR
39.61 UAH ▲0.48%
GBP
45.06 UAH ▲0.59%
PLN
8.46 UAH ▲0.79%
CZK
1.67 UAH ▲1.09%

Українці фінансують російську армію, купуючи бензин і автогаз з РФ: розкрито масштабну схему

"Латвійські ЗМІ провели детальне розслідування і встановили: в ризький порт доправлялись величезні партії російських нафтопродуктів, які потім потрапляли в Україну. Така схема діяла щонайменше до початку лютого, до моменту введення ембарго на нафтопродукти.

А зараз, судячи з усього, левова частка імпортованого до нас "латвійського" автогазу досі постачається з РФ". Думка. Ось що про це відомо. Танкери NS Point та NS Pride постачали паливо на латвійські склади PARS Termināls та Naftimpeks, звідки їх забирали українські компанії.

Наприклад, з РФ ще 2 лютого доставили паливо в PARS Termināls в Ригу. Танкери, які постачали паливо в Латвію з РФ, належать російській держкомпанії "Совкомфлот". Йдеться про партії бензину А-92 та дизпаливо на суму € 100 млн.

Також у Латвію потрапляє російський автогаз (що не заборонено в межах ембарго на нафтопродукти). Нафтопродукти з РФ, за інформацією журналістів, мали сертифікат якості Orlen Lietuva. Але офіційно в компанії заявили, що це фальшиві сертифікати.

Мовляв, вони російське паливо не використовують. Фактично, російські компанії постачали нафтопродукти в Україну через Латвію. А українці, купуючи таке паливо, фінансували російську армію. Латвійські ЗМІ не назвали українських мереж, які до цього причетні.

Перелік може бути дуже широким. Наприклад, дизпаливо Orlen Lietuva закупляє навіть "Укрзалізниця" (хоча це не означає, що саме "УЗ" заправляється російським паливом). Orlen Lietuva також постачає в Україну автогаз.

За даними експертів компанії "Нафторинок", Литва та Латвія експортували до нашої держави близько 8 тис. т автогазу. А єдиний виробник в країнах Балтії — Мажейкяйський НПЗ (належить Orlen) — може експортувати до 3 тис. т автогазу.

Різниця могла компенсовуватись додаванням російського газу. Адже якщо бодяжити "коктейль" із долею російського газу до 49%, він не вважається російським. За даними консалтингової групи "А-95", автогаз із Литви та Латвії ввозить компанія "АМІК".

Також до числа імпортерів входять: ОККО, БРСМ, "Авантаж", "Західекотоп". І це далеко не вичерпний перелік. На разі не відомо, хто з українських імпортерів "тягне" в Україну російське паливо, оскільки офіційно в усіх один і той самий сертифікат.

Попередня публікація

Наступниа публікація

За словами журналістів, кожні два-три дні зі Львова вирушають автобуси до російс...
Мільйонні криптовалютні пожертви російським військовим наростають. Відстежити мо...
З роками відбувається наростання маніакальної тяги, вилікувати таку особистість ...
1 лютого 2023 року. П’ятьох людей, серед яких був я, напередодні забрали з різни...
За словами президента Туреччини, російський лідер може приїхати на відкриття ато...
Енергетики продовжать екстрені відключення світла. У житлових будинках Києва, пі...
Глава Міноборони РФ Сергій Шойгу вимагає від генерал-полковника Рустама Мурадова...
Мініелектростанції забезпечать постачанням води та тепла населені пункти в умова...
Президент нагородив орденом за заслуги III ступеня акторів з «Кварталу...
За даними слідства СБУ, інженерка з КБ була завербована російським ФСБ на початк...
Денис Подобєдов перейшов на бік військ РФ у 2014 році після окупації Криму. ДБР ...
Росіяни штурмують Бахмут із кількох сторін і зазнають великих втрат, а ЗСУ намаг...
За словами куратора ПВК
Марина Гришакова відпочивала на пляжі та помітила російські установки ППО. Дівчи...