USD
41.46 UAH ▲1.8%
EUR
45.35 UAH ▲2.8%
GBP
54.04 UAH ▲3.51%
PLN
10.56 UAH ▲1.94%
CZK
1.79 UAH ▲3.18%
У Києві планують увічнити пам'ять антикомуніста Рональда Рейгана. Автор ініціати...

Рейган у Києві: навіщо потрібен під час війни пам'ятник американському президенту 90-х

У Києві планують увічнити пам'ять антикомуніста Рональда Рейгана. Автор ініціативи впевнений, що це допоможе зміцнити відносини України і США. Фокус з'ясував, чи так важливо під час війни зводити пам'ятник американському президенту.

Політолог Віктор Таран пропонує встановити в Києві пам'ятник 40-му президенту США Рональду Рейгану. На думку автора ініціативи, таким чином Україна зможе зміцнити відносини зі США, загалом, і з Республіканською партією, зокрема.

Встановити пам'ятник Рейгану Таран пропонує на місці одного зі знесених радянських пам'ятників. При цьому експерт стверджує, що бюджетні гроші не потрібні, оскільки ідею підтримали якісь донори.

"Хто розуміє важливість подальшої підтримки з боку США, той зрозуміє символізм і мету цієї ідеї. І кілька моїх улюблених цитат Рейгана: "Хто такий комуніст? Це той, хто читає Маркса і Леніна.

А хто такий антикомуніст? Це той, хто розуміє Маркса і Леніна", "Не варто чекати поки уряд вирішить наші проблеми. Уряд і є наша проблема", "Свобода — це одне з найблагородніших відчуттів людського духу!" — написав Таран у себе в Facebook.

Хоча на перший погляд, 40-й президент США Рональд Рейган не має прямого стосунку до України, експерти вважають, що він відіграв певну роль у розпаді СРСР, який він називав "Імперією зла". І, як наслідок, встановленні незалежності нашої країни.

"Дозвольте нам помолитися за спасіння всіх тих, хто живе в тій тоталітарній темряві. Просіть, щоб вони проявили радість милосердного Бога.

Але поки вони проповідують всемогутність держави і її перевагу над особистістю, поки вони вірять у своє майбутнє панування над усіма народами землі, вони є центром зла в сучасному світі", — говорив Рейган про СРСР.

За словами ексголови Українського інституту національної пам'яті, нардепа Володимира В'ятровича, американський політик підтримував стосунки з українською діаспорою в США. І, як кажуть, навіть знав деяких українських політичних в'язнів по іменах.

У деяких країнах колишнього СРСР політику вже встановлено пам'ятники. Наприклад, у Грузії.

І хоча в Києві пам'ятника Рейгану поки що немає, минулого року місцева влада підтримала ідею, схвалену киянами, перейменувати одну з вулиць у Деснянському районі на честь 40-го президента США. Тож у пам'ятника, судячи з усього, є шанс.

"Рейган — один із тих західних політиків, який підтримував свободу і незалежність країн. Він був проти радянського режиму. І незалежність Україна багато в чому отримала, завдяки позиції Рейгана. Відомо, що він підтримував зв'язок з українською діаспорою.

І падіння комунізму значною мірою — його заслуга. Тому встановити пам'ятник Рейгану в Україні — це гарна ідея", — каже Фокусу В'ятрович. При цьому нардеп вважає, що реалізувати таку ініціативу потрібно не для схвалення американців, а для "самих себе".

Але якщо частина суспільства США зверне увагу, гірше точно не буде. Що стосується грошей, встановлення пам'ятника може підтримати небайдужа громадськість або американські донари.

Хоча встановлення пам'ятників, як і перейменування вулиць — завжди дискусійне і багато в чому політичне питання, українці регулярно пропонують місцевій владі увіковічити ту чи іншу історичну постать.

Деякі пропозиції виглядають ексцентрично — як, наприклад, ідея встановити в столиці пам'ятник акулі, яка 2023 року з'їла 23-річного росіянина на курорті в єгипетському місті Хургада. Інші — більш елегантно.

Наприклад, пропозиція встановити в Києві пам'ятник королеві Єлизаветі II на місці демонтованого пам'ятника радянському воєначальнику Миколі Щорсу. Деякі постаменти в Україні демонтують без питань, стверджуючи, що вони — частина радянського минулого.

Наприклад, пам'ятник Олександру Пушкіну. Інші — такі як арка "Свободи українського народу" — навпаки, прибирати відмовляються, наполягаючи на тому, що це візитна картка столиці.

Однак, за словами політичного експерта Олександра Кочеткова, Україна приділяє надто багато уваги перейменуванню вулиць і встановленню пам'ятників на честь відомих політичних діячів замість того, щоб займатися більш актуальними питаннями під час війни.

Наприклад, зміцненням ВПК. "Я з повагою ставлюся до колеги Віктора Тарана, який запропонував ідею встановити пам'ятник Рейгану, але, справедливості заради, до нас було б більше уваги, якби ми встановили пам'ятник Трампу, можливо, це і захопило б частину американців.

Але історія зв'язку президента Рейгана з Україною, на мій погляд, штучна. І зарахована навряд чи буде", — вважає експерт. За словами політолога, зміцнити відносини з республіканцями могли б інші дієві способи.

"Вони серйозно наполягають на вирішенні проблеми з корупцією, а також їм не подобається, що ми постійно говоримо, що американці зобов'язані, вимагаємо допомоги. Потрібно поміняти риторику, говорити більш шанобливо і менш персонально, солідно будувати відносини.

Це могло б зміцнити зв'язок двох країн", — резюмує Кочетков. Фокус раніше писав, що в Харкові перейменували дві станції метро на честь князя Русі. Також Фокус зазначав, що в Україні може з'явитися село Залужне.

Китайські конструктори оснастили машини більш сучасною авіонікою, радаром з акти...
Рано вранці 19 липня росіяни вдарили по центральній частині міста Чугуїв на Харк...
Гаррі Каспарова не внесли до списку чемпіонів світу з шахів. За версією Мединськ...
Генерал заявив, що одним з уроків, винесених з війни в Україні, стало те, що тре...
Гідролог Віктор Вишневський заявив, що Київське водосховище має таку ж площу як ...
Геолокаційні дані свідчать, що за останні дні війська РФ просунулися в Харківськ...
РФ хоче створити власну
За словами президента України, необхідно забезпечити, щоб позиція Росії на полі ...
У розпорядженні журналістів з'явилося відео, яке спростовує фейк росіян про вбив...
Виконувач обов'язків губернатора Андрій Смірнов заявив, що сили ППО РФ нібито зб...
Енергетики продовжать екстрені відключення світла. У житлових будинках Києва, пі...
Зеленський наклав санкції на партнера російського 1xBet, наступний — сам букмеке...
Росіяни штурмують Бахмут із кількох сторін і зазнають великих втрат, а ЗСУ намаг...
Медик під час обстрілу надає допомогу. Батальйон Стугна
Глава Міноборони РФ Сергій Шойгу вимагає від генерал-полковника Рустама Мурадова...
Українські військові на півдні знищили ворожі Гради та протитанковий ракетний ко...
Кримський міст підірвали, на півострові паніка
Польща та Німеччина вже на фінальній стадії переговорів щодо створення центру об...
Епічні кадри роботи танка Т-80БВ 25. Наші воїни показали, як гідно та без с...
Війна стимулює українців переходити на криптовалюту. Віртуальними активами уже в...