USD
41.46 UAH ▲1.8%
EUR
45.35 UAH ▲2.8%
GBP
54.04 UAH ▲3.51%
PLN
10.56 UAH ▲1.94%
CZK
1.79 UAH ▲3.18%
Ідея створити підрозділ інновацій зародилася у Віталія та Юрія Кирилівих під час...

Прийшли в ТЦК з презентацією на планшеті: як у ЗСУ зʼявилися "Росомахи" (відео)

Ідея створити підрозділ інновацій зародилася у Віталія та Юрія Кирилівих під час військового навчання у Великій Британії. З того часу вже реалізовано багато різноманітних проєктів.

На базі національної Академії сухопутних військ уже як понад рік працює підрозділ розвитку та інновацій озброєння. Удосконалює та створює власну зброю ціла команда цивільних та військових. Про це йдеться у сюжеті, який транслювався під час телемарафону.

Дизайнеру та винахіднику Віталію Кириліву та його брату Юрію майже два роки тому прийшла повістка й вони твердо вирішили піти до війська, прийнявши для себе рішення робимо все можливе на своєму експертному рівні з точки зору дизайну.

"Ми прийшли у військкомат з презентацією на планшеті і показали, що ми можемо робити та як ми можемо робити", — розповів Віталій, який зазначив, що це зіграло свою роль.

За деякий час чоловіків відправили на навчання до Великої Британії, де й зародилась ідея створити підрозділ інновацій. Й першим прототипом стала так звана "зброярня" або ж "Росомаха", тобто мобільна майстерня та кімната зберігання зброї.

А далі пішли інші проєкти, які поділили на три напрямки: інфраструктурний, освітній та бойовий. І вже понад рік на базі національної Академії сухопутних військ працює пункт технічного обслуговування і ремонту техніки, таке собі "військове СТО".

Основно перевагою такого пункту є бережне виробництво. І попри те, що цей пункт вже давно працює, його продовжують удосконалювати. Зокрема в майбутньому планують задіяти VR-систему.

"Ми хочемо створити навчальні матеріали, які можуть допомогти самим майстрам", — розповів Віталій Кирилів, пояснивши, що майстер, знаходячись будь-де, лише маючи планшет, зможе розібратися з проблемами, які виникають при експлуатації техніки, дивлячись через окуляри відеоролик з елементами доданої реальністю.

Віртуальну систему Віталій інтегрує в розробки вже не вперше. Зокрема разом з командою він вже створив навчальний фільм, який використовує технологію занурення для демонстрації одного із типових сценаріїв під час першого для бійця бою.

У ньому застосовані алгоритм дій солдата та передачі емоційного стану, який виникає у людини під час та після бою.

"Фільм насправді виконує певну роль програмування, що коли людина це бачить, вона бачить ці труднощі, вона бачить ці проблеми, але вона бачить, що вона може вижити, бо є алгоритм дій", — розповів він.

Цей фільм знімали 5 днів й до створення залучивши понад 100 осіб, умістивши у нього різні погодні умови — сонце, сніг, дощ. У результаті вийшла версія "екшн" та з навчальними підказками, завдяки яким людина отримує досвід, що впливатиме на її поведінку під час бойових дій.

Окрім того, підрозділ інновацій долучився і до створення інших проєктів, таких як "Веприк", бойовий модуль "Воллі" та інші.

Нагадаємо, командувач Силами безпілотних систем Вадим Сухаревський розповідав, що у Збройних силах України створено окремі роти наземних безпілотних комплексів, які вже виконують завдання на передовій.

Також ми писали, що команда українських айтішників розробила програмний комплекс для збору розвідданих під назвою "Гризельда", який збирає корисну для військових інформацію з відкритих та закритих джерел, аналізує, перевіряє достовірність та надає звіти у вигляді розвідданих.

Гідролог Віктор Вишневський заявив, що Київське водосховище має таку ж площу як ...
Геолокаційні дані свідчать, що за останні дні війська РФ просунулися в Харківськ...
РФ хоче створити власну
За словами президента України, необхідно забезпечити, щоб позиція Росії на полі ...
У розпорядженні журналістів з'явилося відео, яке спростовує фейк росіян про вбив...
Виконувач обов'язків губернатора Андрій Смірнов заявив, що сили ППО РФ нібито зб...
Як розповів майор Дмитро Кожубенко, росіяни на Харківському напрямку
Експерт Андрій Козінчук розповів, що мобілізовані росіяни переживають шок на фро...
ЗСУ на сьогодні мають 165 моделей безпілотників, заявив командувач Сил безпілотн...
Окупаційна влада вивезла з заповідника
Енергетики продовжать екстрені відключення світла. У житлових будинках Києва, пі...
Зеленський наклав санкції на партнера російського 1xBet, наступний — сам букмеке...
Росіяни штурмують Бахмут із кількох сторін і зазнають великих втрат, а ЗСУ намаг...
Медик під час обстрілу надає допомогу. Батальйон Стугна
Глава Міноборони РФ Сергій Шойгу вимагає від генерал-полковника Рустама Мурадова...
Українські військові на півдні знищили ворожі Гради та протитанковий ракетний ко...
Кримський міст підірвали, на півострові паніка
Польща та Німеччина вже на фінальній стадії переговорів щодо створення центру об...
Епічні кадри роботи танка Т-80БВ 25. Наші воїни показали, як гідно та без с...
Війна стимулює українців переходити на криптовалюту. Віртуальними активами уже в...