USD
36.57 UAH 0%
EUR
38.89 UAH ▼0.88%
GBP
44.86 UAH ▼1.71%
PLN
8.41 UAH ▼0.79%
CZK
1.59 UAH ▼0.79%
Країни Євросоюзу планують розпочати обговорення 12-го пакета антиросійських санк...

Алмази, скраплений газ та IT-послуги: ЗМІ розповіли, що може увійти у 12-й пакет санкцій проти РФ

Країни Євросоюзу планують розпочати обговорення 12-го пакета антиросійських санкцій у жовтні. Передбачають, що вони включатимуть очікувані заборону торгівлі російськими алмазами і дозвіл на використання прибутку від заморожених активів центробанку РФ.

Основні положення 12-го пакета європейських санкцій проти Росії через повномасштабне вторгнення її в Україну в Євросоюзі ймовірно почнуть обговорювати вже у жовтні, пише Bloomberg.

За даними агенції, новий пакет санкцій може бути ухвалений у першій половині жовтні або під час саміту Євросоюз — США, що запланований також на цей місяць.

Джерела Bloomberg припускають, що нарешті ЄС заборонить закупівлю російських алмазів, як передбачають зробити і країни G7, котрі активно просуваються у цьому напрямі. Раніше в Європі цьому рішенню чинили опір такі країни-імпортери коштовного каміння, як Бельгія.

Вони стверджували, що звичайна заборона без визначеного механізму на кшталт такого, які планує застосовувати "Велика сімка", не спрацює, а просто перемістить прибуткову торгівлю російськими алмазами в інше місце.

Тож фахівці вважають, що потрібно, крім заборони, відстежувати переміщення алмазів через кордони, а пряму заборону впровадити з 1 січня, застосовуючи і непряму заборону, яку вводити поступово.

Крім того, передбачається, що ЄС схвалить довгоочікувану пропозицію використовувати прибутки, отримані від заморожених активів центробанку Росії, на користь відбудови України.

Єврокомісія найближчим часом, попри опозиційні настрої Європейського центрального банку, має висунути варіанти запровадження податку на такі прибутки, що генеруються в європейських клірингових центрах.

"Президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, ймовірно, наполягатиме на введенні податку на ці прибутки, як і обіцяла раніше, але держави-члени висловили занепокоєння з приводу правової та фінансової стабільності внаслідок цього кроку.

Раніше, у зв'язку із заморожуванням активів російського центрального банку на суму близько 200 мільярдів євро, деякі європейські лідери закликали спрямувати частину цих коштів на відновлення України", — підкреслює Bloomberg.

Додаткові санкції проти РФ пропонують ввести Польща і країни Балтії. Вони стосуватимуться російського скрапленого природного газу та ІТ-послуг. Також ця група країн закликає ввести обмеження на російський ядерний сектор.

Подібні пропозиції вже не вперше висловлюють ці країни, але поки що стосовно згаданих санкцій тривав опір цілої низки країн. "Згідно з документом, з яким ознайомився Bloomberg News, Польща хоче посилити санкції щодо деяких товарів, ухвалених у попередніх пакетах.

Її пропозиції включають зниження квот на імпорт синтетичних каучуків, підвищення ефективності обмежень на сталь та введення заборони на тверду каустичну соду. Варшава також вимагає нового пакету санкцій проти Білорусі", — зазначає агенція.

Новий 12-й пакет санкцій, додають джерела Bloomberg, також міститиме подальші кроки, спрямовані на боротьбу з обходом Росією санкцій ЄС через треті країни, як-то Об'єднані Арабські Емірати і Туреччина. Попередній 11-й санкційний пакет було впроваджено у червні.

Його основна мета — ефективніше застосування і реалізація обмежень ЄС проти РФ.

Узгоджений пакет включав: Нагадаємо, Фокус писав, що Єврокомісія нещодавно опублікувала інструкцію для європейських підприємств, яка має допомогти їм правильно визначити, оцінити й зрозуміти можливі ризики обходу санкцій і як цього уникнути.

Українській владі варто уніфікувати БПЛА і боєприпаси до них, а не розпорошувати...
Комісія ООН відвідала деокуповані частини України в Херсонській і Запорізькій об...
ЗС РФ атакували Одесу ракетами та дронами, їм вдалося уразити місцевий готель та...
Відомо, що Росія хоче укласти угоду з продажу більшої кількості природного газу ...
Російські воєначальники можуть найближчим часом влаштовувати безперервні контрат...
Броньовик оснащений 23-мм спареною гарматою ЗУ-23-2, яка забезпечує велику інтен...
На думку експерта Дмитра Снєгірьова, порівняно з деокупованим правобережжям Херс...
Російський пропагандист Марков висловив недовіру інформації українських ЗМІ і за...
Порушник давав необґрунтовані вказівки підлеглим щодо розукомплектування комплек...
ЗСУ застосовують безпілотники з функцією відстроченого вибуху і отруйними речови...
Енергетики продовжать екстрені відключення світла. У житлових будинках Києва, пі...
Росіяни штурмують Бахмут із кількох сторін і зазнають великих втрат, а ЗСУ намаг...
Зеленський наклав санкції на партнера російського 1xBet, наступний — сам букмеке...
Зірка студії Квартал 95 Юрій Великий та акторка Жіночого кварталу Анастасія...
Глава Міноборони РФ Сергій Шойгу вимагає від генерал-полковника Рустама Мурадова...
Мініелектростанції забезпечать постачанням води та тепла населені пункти в умова...
Обмеження, як сказано в указі президента, запроваджено на 50 років. Серед санкці...
За даними слідства СБУ, інженерка з КБ була завербована російським ФСБ на початк...
Президент нагородив орденом за заслуги III ступеня акторів з «Кварталу...
Денис Подобєдов перейшов на бік військ РФ у 2014 році після окупації Криму. ДБР ...