USD
36.67 UAH ▲0.87%
EUR
39.5 UAH ▼0.58%
GBP
46.06 UAH ▲0.18%
PLN
9.12 UAH ▼0.17%
CZK
1.62 UAH ▼0.84%
Масове застосування технології доповненої реальності під час війни в Україні поч...

"30 знищених цілей без напруги": як доповнена реальність зупиняє атаки РФ (відео)

Масове застосування технології доповненої реальності під час війни в Україні почалося з осені 2022 року, уперше FPV для атак із боєприпасом почали застосовувати навесні того самого року.

Оператор FPV-дрона 93 окремої механізованої бригади розповів, що за останній тиждень він знищив кілька десятків російських танків, БМП та іншої бронетехніки. Про це повідомляє "Радіо Свобода". "Буває летимо, і в нас мета — міномет.

Але тут їде "беха", але ми спочатку лупимо "беху", потім летимо другим дроном, дивимося, "беха" пошкоджена, вже не їде. За останні 7 днів — 30 знищених цілей, це без напруги навіть", — пояснив він.

Серед цілей українських захисників — логістика, тобто транспорт з особовим складом або припасами, а також вогневі точки, піхота. За словами бійця, одні бригади ЗСУ передають свій досвід іншим і надалі працюють на одній лінії фронту.

"Ми взагалі нічого не знали та мали бути "джавелінщиками", командир каже: "Все, створюється нова рота". Тобто РУБпАК (рота ударних безпілотних авіаційних комплексів)", — пояснив боєць ЗСУ, додавши, що десятка дронів вистачає на день-два.

"На практиці у нас виходить, що ми беремо з собою десять дронів, і 50% потрапляє в ціль", — уточнив український захисник. Зараз підрозділ дронів шукає нові підходи й насамперед щодо скидів, тобто дронів багаторазового використання, які повертаються.

93 бригада використовує FVP з електродетонаторами, у передній частині дрона розташовано два дроти (електроконтакти), які замикають електричний ланцюг під час зіткнення з ціллю і приводять у дію електродетонатор.

"Взагалі ми за технікою працюємо кумулятивним снарядом, його переробляють також, електродетонатор, плата-ініціація від удару, або ж замикаємо вусами, і від цього він замикає", — пояснив боєць. FPV (вид від першої особи, — англ.

) комплектуються окулярами доповненої реальності — головна їхня відмінність від звичайних коптерів, керованих з дисплея. Окуляри дають можливість пілоту в частині цілеспрямування.

Масове застосування технології доповненої реальності під час війни в Україні почалося з осені 2022 року, уперше ж їх для атак із боєприпасом почали застосовувати ще навесні того ж року. Але як розвідувальні безпілотники, їх використовували кілька років тому.

"Перші FPV-дрони на війні почали застосовувати з 2019-20 рр. , коли в продажу з'явилися заводські варіанти компанії DJI. Їх тоді досить ефективно використовували саме для розвідки.

На максимальній швидкості 90-100 км/год на висоті 10-15 метрів пролітали вздовж окопів, взводних опорних пунктів, РВП ворогів і, таким чином, проводили розвідку, потім на стоп-кадрах розбирали: хто, де, яке озброєння", — зазначив військовий оглядач Андрій Римарук.

Військовослужбовець Микола занурився в тему FPV у 2016, коли вони тільки почали з'являтися. Тоді на спеціалізованих трасах влаштовували перегони дронів заради розваги. "Для мене це залишилося як хобі. Але я тоді багаж знань почерпнув.

Коли стаєш пілотом, хочеться зібрати найшвидший дрон, тому потрібно добре розбиратися в цій темі. Акумулятори, приймачі, передавачі — все як це підібрати. Тоді потрібно було, щоб цей дрон якомога швидше летів, щоб усіх обігнати.

Зараз потрібно, щоб він летів, може, і не дуже швидко, але тягнув на собі хороше навантаження і летів далеко", — пояснив оператор FPV-дрона з окремого штурмового батальйону "Айдар". "Батальйон стоїть в обороні, тому ми, так би мовити, каруселимо.

Дрон вилітає, зависає, у нього закінчується батарея, відсотків 40%, у цей момент вилітає інший, його змінює, той відтягується додому. Таким чином спостерігаємо за переднім краєм", — сказав він. Нагадаємо, що "Армія дронів" за тиждень знищила техніки ЗС РФ на мільйони доларів.

Протягом однієї доби російські підрозділи втратили під Кринками десять бронемаши...
Психологиня вважає, що російський серіал
Бійці Армії оборони Ізраїлю отримали розвідувальні дані про угрупування терорист...
За словами військово-політичного оглядача Олександра Коваленко, найближчим часом...
Російські війська продовжують штурм Авдіївки. Перед армією окупантів стоїть завд...
Російська армія готує третій штурм Авдіївки і хотіла б окупувати її до Нового ро...
Данило Глущенко вирушив на війну в Україну, щоб потрапити під амністію. В РФ йог...
За словами канцлера ФРН Олафа Шольца, німецькій владі необхідно ухвалити рішення...
Те, що робить Росія проти депортованих з України дітей, можна назвати геноцидом,...
Однак за словами Сергія
Енергетики продовжать екстрені відключення світла. У житлових будинках Києва, пі...
Росіяни штурмують Бахмут із кількох сторін і зазнають великих втрат, а ЗСУ намаг...
Зеленський наклав санкції на партнера російського 1xBet, наступний — сам букмеке...
Зірка студії Квартал 95 Юрій Великий та акторка Жіночого кварталу Анастасія...
Глава Міноборони РФ Сергій Шойгу вимагає від генерал-полковника Рустама Мурадова...
Мініелектростанції забезпечать постачанням води та тепла населені пункти в умова...
Обмеження, як сказано в указі президента, запроваджено на 50 років. Серед санкці...
Медик під час обстрілу надає допомогу. Батальйон Стугна
Президент нагородив орденом за заслуги III ступеня акторів з «Кварталу...
За даними слідства СБУ, інженерка з КБ була завербована російським ФСБ на початк...